Ev / Haberler / Twitch Gelen Tepkiye Rağmen Yayınlarda Emzirmeyi Serbest Bıraktı!

Twitch Gelen Tepkiye Rağmen Yayınlarda Emzirmeyi Serbest Bıraktı!

Poster gg

Geçtiğimiz hafta Twitch yayıncısı HeatheredEffect, yayın sırasında arkadaşıyla muhabbet ederken çocuğunu emzirdi. Fakat bunu görünüşe göre ilgi çekmekten ziyade sadece çocuğu acıktığı için normal bir eylem olarak yaptı. Buna rağmen, Twitch bu anın klibini sildi ve böylece emzirmenin cinsel içerik olarak görülüp görülmemesi konusunda bir tartışma başladı. Son gelişmeye göre ise Twitch bu eylemin kurallara aykırı olmadığını belirtti.

Yayıncı, konuyla ilgili Kotaku’ya “Twitch gibi devasa bir firmayı etkileyecek olmamız gerçekten inanılmaz, bu mükemmel bir başarı” açıklamasında bulundu. Twitch, olaydan sonra yayıncıya klibi kaldırıp kaldırmamak konusunda böyle bir olayla daha önce karşılaşmadıkları için kararsız kaldığını belirten bir e-posta gönderdi. Ardından Twitch ekipleri kendi aralarında konuyu münakaşa ederek emzirmenin cinsel bir eylem olmadığına karar vermelerinin ardından Twitch’in kullanım şartlarına uyduğunu ifade etti.

Twitch ekibi, yayıncıya gönderdiği e-postada şu ifadeleri de kullandı: “Sizin de gayet net bir şekilde ifade ettiğiniz gibi, emzirmek cinsel değildir. Umarız bu açıklamamız içinizde kurt bırakmamıştır. Yakın gelecekte Twitch’in kullanım kurallarını daha net bir biçimde güncellemeyi planlıyoruz.”

Yayıncı, Twitter üzerinden Twitch’in cinsel içerik konusundaki kurallarına uymadığı iddiasıyla toplum tarafından linçlenmesine rağmen kendisine yardım eden yayıncılara teşekkür etti.

Kendisinin konuyla ilgili diğer açıklamalarına yayıncının Twitter profilinden ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmaktan çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar!

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.