Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Twitch’de Fortnite ve PUBG Kapışması
Valorant names

Twitch’de Fortnite ve PUBG Kapışması

Hayatta kalma oyunları olarak tabir edilen, fakat aslında “Battle Royale” türünde oyunlar olan PUBG ve Fortnite son zamanlarda çok revaçta. İki oyunun rekabetinde şimdiye kadar üstün taraf PUBG olarak görülsede yakın zamanda bu değişebilir.

Bildiğimiz üzere PUBG, paralı olmasına rağmen Steam’deki oyunlar arasından en çok oyuncu kitlesine sahip olan oyun. Bu durum Şubat başına kadar Twitch platformunda da geçerliydi. Şubat başından itibaren yükselişe geçen Fortnite son aldığı güncellemelerle birlikte Twitch’de istatistik olarak lideliğe oturdu.

En son istatistiklere göre, Fortnite 152.000  izleyici sayısını görürken, PUBG sadece 70.000 ile yetindi. Ayrıca Fortnite yayıncılarının sayısı 8.000’i bulurken, yayınlarında PUBG oynayan yayıncı sayısı 2.000’de kaldı. Son 30 günün detaylı istatistiklerine bakıldığında ise Fortnite’ın PUBG’yi neredeyse her katagoride geçtiği görülüyor. Ayrıca Fortnite’ın izleyicileri daha geniş bir dağılım gösterirken PUBG’nin izleyicilerinin çoğu Shroud ve Dr.Disrespect gibi büyük kanallardan geliyor.

Siz hangi oyunun daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz. İyi Oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.