Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Twitch’i Bırakan Ninja’ya Kısa Sürede 500 Bin Abone Geldi!
Valorant names

Twitch’i Bırakan Ninja’ya Kısa Sürede 500 Bin Abone Geldi!

Twitch platformunu ucundan kıyısından da olsa takip ediyorsanız Ninja ismini duymamış olmanız neredeyse imkansız. Geçtiğimiz günlerde şu haberimizde de bahsettiğimiz üzere ünlü yayıncı Ninja Twitch’i bırakmıştı. Ninja geçtiği yeni yayın platformunda kısa sürede yarım milyon aboneye ulaştı.

Twitch üzerinde 10 milyonu aşkın aboneye sahip olan ve en çok ilenen yayıncı olma ünvanını kimselere kaptırmayan Ninja geçtiğimiz günlerde Twitch platformunu bırakarak bundan sonra yayınlarına Mixer üzerinden devam edeceğini duyurmuştu. Arkasında Microsoft gibi bir dev bulunan Mixer ise ünlü yıldızla ne gibi bir anlaşmaya varıldığının detaylarını paylaşmamıştı.

Twitch için ciddi bir rakip olan Mixer Ninja’yı kendi taraflarına transfer ederek başarılı bir hamle yapmış oldu. Yeni yayın platformunda kısa sürede yarım milyon aboneye ulaşan Ninja’nın önlenemez yükselişi daha da sürecek gibi görünüyor. Tabi bu yükselişte Mixer’in kullanıcıların Ninja’ya ücretsiz abone olmasını sağlayan bir promosyon yapmasının da etkisi büyük. Fortnite yayınları ile oldukça geniş bir izleyici kitlesini kendisine hayran bırakan Ninja, Mixer platformunun yaptığı en mantıklı hamle olabilir. Öyle ki Mixer uygulaması bu dev transferin ardından App Store üzerinde en çok indirilen ücretsiz uygulama oldu.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.