Ev / Haberler / Twitter Hesaplarının Takipçi Sayıları Düşecek!
Poster gg

Twitter Hesaplarının Takipçi Sayıları Düşecek!

Sosyal medya platformlarının göz bebeklerinden olan Twitter, kullanıcılarının takipçi sayılarında azalmalar olacağını duyurdu.

Bugün ülkemizde de basın bültenleri dağıtarak duyuruyu yapan Twitter aslında bu noktada güvenilirliği arttırmayı hedeflediğini özellikle dile getiriyor. Ülkelerin yöneticilerinden tutun da markalara, sanatçılardan tutun da sporculara kadar neredeyse herkesin bir şekilde dahil olduğu sosyal medya platformu kendi ağlarında önemli bir adım atıyor gibi gözüküyor.

Neden ihtiyaç duyuldu?

Aslında bu sorunun cevabını sosyal medya kullanıcısı herkes tahmin edebilir. Bot hesaplar Twitter yönetiminin canını sıkmış ve onları atılım yapmak durumunda bırakmış muhtemelen. Zaten dağıtılan basın bülteninde de söylendiği üzere asıl amaç güvenilirliği arttırmak. Giriyorsunuz bir hesaba, milyonlarca takipçisi var, fakat kişi doğru düzgün tanınmıyor dahi. Durum böyle olunca yukarıda yazan takipçi sayısının da pek bir güvenilirliği kalmıyor haliyle. Platform da bu noktada sahte hesapları ayırt edebildiği kadar etmiş ve azaltma işlemlerine başlamış. Önümüzdeki günlerde etkisi daha çok görülecek tabii ki.

Tabii organizasyon bu noktada şunu da belirtiyor fakat bize o kadar da güven vermedi açıkçası. Onlar spam ve bot hesapları ilk günden tespit edip kolaylıkla hesapları kaldırabiliyorlarmış. Şimdi silecekleri hesaplar daha çok sonradan pasif hale geçen ya da farklı insanların eline geçince spam ve bot davranışları sergileyen hesaplarmış. Ee yine de bir gelişmedir.

Ne ölçüde bir azalma olacak?

Twitter yetkilileri normal takipçi sayılarına sahip profillerde azalmanın 4 rakamı civarında dolaşacağını belirtiyor. Fakat istatistikleri yukarılarda seyreden ve yüksek sayılarda takipçilere sahip platformlarda bu rakamların da giderek artacağını belirtmekten çekinmemişler. Keşke bu noktada daha fazla ayrıntıyı bizlerle paylaşsalardı. Normal takipçi sayısı Twitter için nedir? Yüksek takipçilerde hangi ölçüde azalmayı bekliyorlar? Bu sorular maalesef muallakta. Fakat bir gelişme olursa sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Esen kalın.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.