Ev / Haberler / Uber Türkiye’de Araç Sahiplerinin Zararını Karşılayacak
Valorant names
uber xl zararları karşılayacak

Uber Türkiye’de Araç Sahiplerinin Zararını Karşılayacak

Geçtiğimiz aylarda Uber Türkiye’de yaşanan sorunlar ardından ofisini kapatarak ülkeden çekilmişti. Fakat Uber sistemi için araç alanlar ortada kalmıştı.

Siyasetin ve ülke gündeminin ortasına düşen Uber baskılara 1 yıldan daha kısa bir süre sonra ülkeden çekilme kararı almıştı. Bu sarı taksiler ve siyasi polemikler açısından sorunu çözmüş olsa da mağdur bir kesimin de oluşmasına sebep olmuştu. Uber sistemine XL araçlarla dahil olan araç sahipleri ve Uber XL şoförleri bu insanlar arasında sayılabilir. Uber’e açılan davalar ve şikayetler sonucundaysa şirket yazılı bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Açıklama ise şu şekilde: “Uber’e iletilmiş idari para cezalarının ilgili iş ortaklarımız adına ödenmesine çoktan başlanmıştır. Henüz ödemesi yapılmamış idari para cezalarınız var ise; ekibimizin ödemeleri en kısa süre içerisinde tamamlamak için özenle çalıştığından lütfen emin olun. Bunun yanı sıra, UBER bazı iş ortaklarımıza ve sürücülerine gönüllü olarak ek bir destekte bulunmakta ve belirli bir miktarda iyi niyet ödemesi sunmaktadır.”

Buradan çıkarımımız ise şu yönde. Uber zaten ceza ödemeleri gibi durumları karşılıyordu, ülkeden çekilmeden önce son hamleleri de yine o şekildeydi. Fakat global piyasada imajlarının kötü etkilenmemesi sebebiyle araç sahiplerinin de zararlarını karşılayacaklar. Bir de Uber’in ricası davaların geri çekilmesi yönünde olduğundan teorimiz doğal olarak güçleniyor.

Tabii ne olduğunu ve haberin detaylarını bir kenara bırakırsak, ülkemizden bir global markanın da çekilmesi ya da çıkartılması durumuyla yeniden karşı karşıyayız. Bu alabileceğimiz hizmetlerden de bizleri geri bırakmakta.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.