Ev / Haberler / Ubisoft Rainbow Six Siege’in Fiyatını Artırıyor Mu?
Valorant names

Ubisoft Rainbow Six Siege’in Fiyatını Artırıyor Mu?

Rainbow Six Siege, 2.yılının sonuna yaklaşırken ve 3.sezon kapıya dayanmışken, Ubisoft oyunun fiyatlarında değişikliğe gitmeye karar verdi. Aynı zamanda oyunun paketlerinde isim değişikliğine giden Ubisoft, paketlerin sisteminin tamamen değişeceğini de açıkladı.

Birkaç gün önce yapılan güncellemede öncelikle Ela ve Twitch üzerinde büyük değişiklikler yapılırken, Ubisoft normal versiyon olan Standart Edition’u tamamen kaldırıp Advanced Edition adında daha pahalı bir versiyon getirmeye karar verdi. Oyuncular ayrıca Starter Edition adındaki versiyonu, karakterler kapalı bir şekilde alıp “grinding” yani kasılma süreci yaşarak zorda olsa makul bir fiyata oyunu oynayabiliyordu.

Reddit’te Ubisoft’a yağan tepki üzerine Ubisoft fiyatı arttırmaktan vazgeçti. Advanced Edition tamamen Standart Edition’un yerine geçecek ve eski fiyatından 20 dolar daha pahalı olacaktı. Fiyat değişimi 13 Şubat’ta yani Çin Yeni Yılı İndirimlerinden önce gerçekleşecekti.(Çin Yeni Yılı hakkındaki yazımızı buradan okuyabilirsiniz). 40 dolar’dan 60 dolar’a çıkacak olan fiyata isyan eden oyuncuları dinleyen Ubisoft Standart Edition’u aynı tutmaya karar verdi. Fakat diğer paketler hala artıştan etkileniyor. 90 dolarlık Complete Edition’un fiyatı 130 dolara yükseliyor.

Ubisoft kendi affettirmek için, 6 Mart’a kadar online bir oyuna giren oyunculara “Ash Sidewinder Elite” skinini hediye ediyor. Ayrıca Ubisoft Starter Edition‘da karakterleri elde etmenin çok zor olduğunu söyleyen kullanıcılara da Rainbow Six Siege Turnuvası Six Invitational’da açıklama yapacağını söyledi.

Ubisoft’un bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Facebook grubumuzdan paylaşabilirsiniz. İyi Oyunlar!

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.