Ev / Tanıtım Yazıları / Ucuz Wireless Kulaklık İncelemesi: PaMu Scroll

Ucuz Wireless Kulaklık İncelemesi: PaMu Scroll

Valorant names

Merhabalar OyunGG takipçileri. Bugün sizler için piyasaya yeni girmiş, ucuz wireless kulaklık olan Pamu Scroll’u inceliyoruz. Hadi gelin hep birlikte Pamu Scroll’un detaylarına bakalım.

Ucuz Wireless Kulaklık Pamu Scroll

Pamu Scroll’un yapımcı firması Padmate. Padmate daha önceden Monster, Intel, Nokia, Huawei ve Xiaomi gibi markalar adına çalışmış bir geliştirici firma. Kulaklık piyasasına ise Pamu 1.0 ile atılmış, IndieGogo üzerinden 19.000 destekçiye ulaşıp başarılı bir ürüne imza atmışlardı. Şimdi ise yeni ürünleri Pamu Scroll IndieGogo üzerinde insanların desteğini bekliyor.

Öncelikle Pamu Scroll Bluetooth 5.0 teknolojisi ile geliyor. Yani bu sinyalin yaklaşık 30 metreye kadar kesintisiz ve gecikmesiz gelebileceğine işaret ediyor. Kulak içi kulaklık özelliğinde olan Pamu Scroll’un ismindeki Scroll kelimesi taşıma kabının silindir şeklinde olması ve kapağının esnek bir şekilde sayfa çeviriyormuş gibi açılmasından geliyor.

Kulaklıklığın taşıma kabı aynı zamanda bir şarj istasyonu ve powerbank görevi görüyor. Kulaklıkları içine koyduğunuz an, ki bu fazla zor olmayacak çünkü haznelerinde mıknatıs bulunuyor, kulaklığınız şarj olmaya başlıyor. Ayrıca başka bir güzel özellik ise telefonunuz için powerbank olarak kullanabilmeniz. Taşıma kabının altına takılabilen bir aparat sayesinde kap kablosuz bir şekilde kablosuz şarj istasyonlarından şarj edilebiliyor.

Su ve Toz Geçirmez

Kulaklığın bir diğer özelliği ise IPX6 su geçirmezlik sertifikasına sahip olması. Yani Pamu Scroll ile duşta, yüzerken ve spor yaparken gönül rahatlığıyla müzik dinleyebilirsiniz.

Piyasadaki çoğu kulaklığa göre daha hafif ve daha küçük bir tasarıma sahip Pamu Scroll. Ayrıca Pamu Scroll’u çoğu kulaklıktan ayıran bir başka özellik ise üzerinde tuş bulunmaması. Ama merak etmeyin, tuşlu kulaklıklardaki tüm komutları Pamu Scroll’da da gerçekleştirebiliyorsunuz çünkü kulaklığın dış kısmı dokunmatik. Sadece birkaç dokunuşla müzikleri durdurabiliyor, ilerletebiliyor  veya Siri’yi açmak gibi birçok komutu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şarj konusuna gelecek olursak, kulaklığın şarjı tamken 3 saat boyunca kesintisiz müzik dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca ekstradan taşıma kabı da 2 kere tam şarj edebiliyor. Böylece bir, belki de iki günü dolu dolu müzik dinleyerek şarj sıkıntısı olmadan geçirebiliyorsunuz. Zaten kulaklıklar kullanılmadığı zaman kendini otomatik olarak kapatıyor. Kutudan çıkardığınız an ise direkt telefonunuzla eşleşiyor.

Renk seçenekleri biraz alışılmışın dışında. Rock’N’Roll, Sakura, Glory Edition ve Graphene olmak üzere 4 seçenek var. Hepsi de farklı dokulara sahip.

Ses kalitesine gelecek olursak, Padmate’deki arkadaşlar sağolsun kulaklığı deneme fırsatım oldu. Gerçekten kulaklığa aşık olduğumu söyleyebilirim. Ses kalitesi maksimum ses seviyesinin bir iki altında gerçekten muazzam oluyor. Ses tamamen anlaşılır ve temiz bir şekilde kulağa geliyor. Baslar biraz eksik fakat fazla farkedilmiyor. Dış görünüşten bahsetmeyeceğim bile çünkü gerçekten elinize aldığınızda o kaliteyi sizin hissetmenizi isterim. Daha önce hiçbir kulaklıkta görmediğim tasarım beni çok şaşırttı. Ayrıca dokunmatik özelliğini sürekli kullandım gerçekten çok işlevliydi.

Pamu Scroll şuanda IndieGogo üzerinden insanların desteğini bekliyor. IndieGogo süresi bittikten sonra 148 dolar olacak kulaklığın şuanki erken alış fiyatı 39 dolar. Böylesine ileri teknolojiler içeren bir kulaklık için gerçekten çok düşük bir fiyat ve eğer bu özelliklerde bir kulaklığa ihtiyacınız varsa bundan ucuza bulmanız zor.

Bugün sizlere Pamu Scroll adlı fiyat performans olarak beğendimiz bir kulaklığı tanıttık. Buradan Facebook grubumuza katılarak diğer gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.