Ev / Haberler / Vizyon’dan Film Önerimiz 06.08.2017
Poster gg

Vizyon’dan Film Önerimiz 06.08.2017

Film önermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçen hafta sizlere önerimiz Dunkirk‘dü bakalım bu hafta ne tavsiye etmişiz.

Şimdi direk filmin ismini verelim yazıya başlamadan önce. Bu hafta Sinemalarda izlemenizi özellikle tavsiye ettiğimiz film Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu. Sebebine gelince yarattığı fantastik evren dolayısıyla oyunculara çok uyacağını düşünüyoruz. Tabii sadece bununla da sınırlı değil, ufak bir Sinema eleştirisi yapacak olursak Luc Besson‘un yaptığı her 3-4 filmden birisi mutlaka tarihe adını yazdırır, bakıldığı zaman Taşıyıcı serisindeki filmleri, Leon ve Lucy bunlara örnek olarak gösterilebilir. Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu da fantastik filmler arasında kendine yer edindi diye düşünüyorum.

Bu Dane’yi de çocuk gibi giydirip oynatmaya alıştılar ama adam 31 yaşına geldi 😀

Hadi filmden konuşalım biraz.

Yarattığı Bilim Kurgu havasının yanı sıra çekimleri de gerçekten üst düzey olmuş filmin. Uzay görselliğini sevenler için birebir. Aynı zamanda tüm zamanların en çok görsel efekt kullanılan filmi olarak da not düşüldü filme. Tabii ki bunu ayrıca bir başarı olarak saymıyoruz ama 2734 tane görsel efekt kullanılmış. Nasıl sığdırdınız yahu? Filmin bütçesi ise Avrupa rekortmeni olarak 200 Milyon Dolar kadardı. Tabii bütün bütçe görsellere gitmedi doğal olarak. Rihanna dahi var filmde.

Tek oyuncu Rihanna da değil. İnanılmaz Örümcek Adam 2‘den hatırlayacağınız Dane Dehaan ve Suicide Squad’ın kötü kızı Care Delevingne de filmde yer alıyor. Gerçi Dane’yi örnek verirken Doğaüstü filmini örnek göstermeyi daha doğru buluyorum.

Özetleyelim mi?

Lafın kısası bu filme gidilir. Ayrıca filme sinemada gitmenizin bir diğer önemli noktasından da bahsetmek isterim. Adamlar daha harcadıkları parayı çıkaramamışlar, öğrenince keşke Rihanna’yı koymasaydınız dedim gerçekten. Eğer zararlarını karşılayamazlarsa bu kalitede filmleri tekrar görmek zorlaşır. İstemeden sorumluluk almış olduk anlayacağınız. Bu arada benim gibi bir yapmacıklık, klişe delisi iseniz ara sıra aklınızı yitirmeniz gayet doğal filmde. Fakat tek sorunu buydu benim gözümde. O kadar para harcayınca CGI falan kaliteli olmuş gayet. İyi seyirler şimdiden. 

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.