Ev / Haberler / Wifi Tarihe Mi Karışıyor ?
Valorant names

Wifi Tarihe Mi Karışıyor ?

Wifi Tarihe mi Karışıyor ?

Merhaba arkadaşlar, yine bomba bir teknoloji haberiyle karşınızdayız.Başlıktan da göreceğiniz üzere son günlerde mükemmel inovasyonlara adım atan şirket MIT (Massachusetts Institute of Technology) yine değişik bir buluşla karşımıza çıkıyor.Peki nedir bu yeni inovasyon ? MegaMIMO adındaki bu teknoloji ile artık 3 kat daha veri aktarımı yapabilme fırsatı sunuyor.Bu sistemin nasıl çalıştığını merak eden arkadaşlar elbet olacaktır.Sistem 3 farklı router’ı cihazların aynı anda kullanabilmesi ile çalışıyor.

MIT’nin Bilgisayar bilimleri ve yapay zeka laboratuvar’larında yaptığı çalışmalar sonucu ortaya çıkan bu sistem Prof.Dina Kitabı tarafından bulunuyor.Şuanda MegaMIMO projesinin günümüz bağlantı şekillerinden en iyi sisteme sahip olanı ve en hızlısı olduğu söyleniyor.

Bu teknoloji bağlantı hızını 10 kata kadar çıkarmayı hedefliyor.Bu doğrultuda 400 milyon dolar değerinde araştırma yatırımı almış bulunmakta.Eğer teknoloji doğru şekilde ilerlerse dediğimiz gibi 10 kata kadar daha hızlı bir kablosuz hizmeti meydana gelebilir.

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.