Ev / Haberler / Witcher Oyunu Mobil Platforma Geliyor!
Poster gg

Witcher Oyunu Mobil Platforma Geliyor!

Witcher evreninin sevilen kart oyunu Gwent, iOS ve Android’e geliyor. Oyunun ünlü karakterleri ile kendi savunmanızı kurduğunuz kart oyunu artık akıllı telefonlar üzerinde oynanabilecek.

Halihazırda büyük bir e-spor kitlesine sahip olan Gwent, ilk olarak The Witcher III: Wild Hunt’da karşımıza bir mini oyun olarak çıkmış ve çok sevilmişti. Daha sonra CD Projekt Red tarafından ayrı bir oyun olarak geliştirilen Gwent, ayrı bir kart oyunu olarak piyasaya sürülmüştü.

Oyun günden güne popülerliğini arttırıyor. Dolayısıyla CD Projekt Red sevilen kart oyununu çeşitli içeriklerle güncel tutuyor ve sürekli geliştirmeye devam ediyor. Gwent‘in ücretli ilk büyük ek paketi Crimson Curse, 28 Mart tarihinde yayınlanacak.  Gwent mobil sürümü hakkında yapılan yorum ise şöyle:

“Gwent’i akıllı telefonlara uyarlamak için uzun bir süredir çalışıyor. Güzel grafikler bir yana, Gwent’in çok oyunculu modunu destekleyen GOG Galaxy de dahil olmak üzere, teknolojimizin birçok kısmını akıllı telefonlarda oynanması adına değiştirdik. Sanırım Gwent’i akıllı telefonlara getirmekteki vizyonumuz, grafik ve oynanış anlamında sahip olduklarımızın en iyisini sunmaktı. Bu konu hakkında yıl içerisinde daha fazla detay vermek için sabırsızlanıyorum.”

Gwent mobil sürümünün bu yıl sonlarında iOS platformunda oynanabileceği belirtildi. Android sürümü hakkındaki detaylar ise daha sonra paylaşılacak.Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.