Ev / Haberler / Oyun Haberleri / World of Tanks, Xbox One X’de yerini aldı
Poster gg

World of Tanks, Xbox One X’de yerini aldı

World of Tanks Nedir?

World of Tanks, Wargaming şirketinin üçlü halinde (World of Warship, World of Warplanes ve World of Tanks) oyunculara sunduğu oyunlardan biridir ve üçlemeyle beraber şirket online savaş evrenini önümüze getiriyor.12 Ağustos 2010 tarihinde yayınlanan zırhlı birlikler ve tank temalı multiplayer oyun, 20.yy tarzı savaş biçimini ele alan ve çeşitli tankları içinde barındırıyor. World of  Tanks ekibi, oyunculara eğlenceli, gerilimli, hırslı bir savaş ortamı sunuyor.

Takım halinde oynamak ve oyun içinde gizlenmek çok önemli, bunu sağlayabilen oyuncular için oyun daha  zevkli hale geliyor.

Özellikle kullanıcı yorumları grafiklerin ve oyunun içeriğinin bir hayli bağlayıcı olduğu yönünde. Sık sık gelen güncellemelerle birlikte, 7 yıldır hala oynamayı bırakmamış oyuncuların olması şirketin sürekliliğini korumak için değerli adımlar attığının en önemli kanıtıdır diye düşünüyoruz.

 

World of Tanks farklı platformlarda da etkinliğini sürdürüyor

World of Tanks Blitz, oyunun mobil ayağı olmakla birlikte sadece Play Store’da bile 50 milyon insana ulaşmıştır. Farklı platform adı altında devam edersek 2014 ve 2015 yıllarında Xbox sürümünü,2016 da ise PS4 dünyasına girmiştir. Xbox One X çıkışıyla, son olarak konsol dünyasına yeni bir soluk getirdi. Görüntü açısından 4K ; arayüz,oyun ve film  desteği sunuyor. Teknik açıdan da 2.3GHz 8 çekirdek AMD işlemci, 6 teraflop AMD grafik karı ve 12 GB GDDR5 Ram karşımıza çıkartıyor. Bu özelliklere sahip bir konsolun da fiyatının yüksek olmasına da şaşırılmıyor. Tabi keşke diyoruz ama elimizden başka bir şey gelmez.

World of Tanks Xbox One X’e girişiyle beraber oyunun müptezellerine büyük bir keyif verdiği göz önündedir.

Wargaming’in konsol sürümlerini geliştiren Chicago-Baltimore stüdyoları Kreatif Direktörü TJ Wagner, konuyla ilgili duygularını, “Oyunumuzu Xbox One X çıkar çıkmaz bu platformda oyuncularla buluşturabilmek bizim için büyük mutluluk. Yeni konsolun benzersiz gücü sayesinde World of Tanks’in hem görünüş hem de oynanış bakımından Xbox sürümlerindeki en sağlam versiyonunu sunabilme fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız,” şeklinde belirtti.

Acaba Sayın Direktörü heyecanlandıran bu konu, oyuncuların da ilgisini yeterince çekecek mi? ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

 

Hakkında Sueda Ünlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.