Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Worlds’de SK Telecom T1 İlk Finalist Oldu!
Valorant names

Worlds’de SK Telecom T1 İlk Finalist Oldu!

Yılların tecrübesi olan SK Telecom T1  -kısaltmasıyla SKT-  bugün Royal Never Give Up -kısaltmasıyla RNG- ile oynadığı 5 maçlık serinin ardından adını finale yazdırmayı başardı. İsterseniz yazımızda ayrıntılı olarak anlatalım.

Son dönemlerde formundan düştüğü iddia edilen SKT bugün 2-1 geriye düşmesine rağmen 3-2 yaparak galip geldi. RNG’nin çok yaklaştığı ve tecrübeli nişancı UZİ’nin takım arkadaşlarını sırtlaması, Faker’in taşımak yerine taşıtması gibi olaylar yaşandı. En dikkat çeken seçimlerden  biri de Faker’in 5 maç boyunca Galio seçmesiydi.

İlk maçta ezici üstünlük kuran RNG, ikinci maçta aynı doğrultuda gidemedi. RNG’nin bu maçta Nocturme seçmesi de alışılagelmişin dışındaydı. Üçüncü maçta yine doğru oyunla kazanan RNG dört ve beşinci maçlarda taraftarını kalp kırıklığına uğrattı. Özellikle beşinci maçta RNG tarafındaki  Lee’sin’in geç oyunda sıçrasını hatalı kullanması RNG’ye Baron ve ardından final biletini kaçırmasına mâl oldu.

Ev sahibi takım olan RNG Pekin’e gidemeyecek. Ancak belki yine bir ev sahibi Çinli takım olan Team WE finale giderek Çin’i onurlandırabilir.

Neredeyse final tadında geçen bu karşılaşmaları buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler ^^

Hakkında Yunus Emre Çetin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.