Ev / Haberler / Xbox Game Pass PC’ye Geldi
Poster gg

Xbox Game Pass PC’ye Geldi

Yaklaşık bir yıl önce Xbox Game Pass’in PC’ye geleceğinden şu haberimizde bahsetmiştik. Nihayet Game Pass PC versiyonu Türkiye’de kullanıma sunuldu. Hadi gelin hep birlikte detayları inceleyelim.

Zaman değiştikçe oyun endüstrisinde kullanılan satış yöntemleri de değişiyor. Başta fiziksel olarak aldığımız oyun kutularının yerini zamanla dijital oyun pazarları aldı. Şimdi ise yeni bir sistem olan aylık abonelikli ve bir çok oyunu oyuncuya sunan oyun kütüphaneleri yayılıyor. Microsoft’un bu akımdaki denemesi ise Xbox Game Pass.

Aslında Game Pass’e deneme demek yanlış olur çünkü yıllardır Xbox üzerinden işleyen bir sistem. Aylık seçilen oyunları ücretsiz olarak kullanıcıya sunuyor. Fakat bunun PC’ye gelmesi ile tamamen farklı bir olay. Çünkü bu kadar fazla büyük firma ile çalışabilen başka bir aylık abonelik sistemi şimdilik yok.

Temmuz ayı itibariyle Game Pass PC versiyonu Türkiye’de kullanıma açıldı. İlk açıldığında 6TL’lik özel bir fiyat ile kullanıcılara sunulan Game Pass, ardından 30TL’lik standart fiyatına döndürüldü. An itibariyle aylık 30TL’ye siz de Game Pass’in oyun kütüphanesine erişebilirsiniz. Eğer Xbox sahibiyseniz hem PC hem Xbox birlikte olan paket ise şuanda 6TL’lik bir özet fiyatla satılıyor. Peki bu kütüphanede hangi oyunlar var? İşte onlardan bazıları:

  • Forza Horizon 4
  • Metro Exodus
  • State of Decay 2
  • Football Manager 2019
  • Astroneer
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice
  • Vampyr

Liste böyle uzayıp gidiyor ve şimdilik kütüphanede toplam 110 tane normalde ücretli olan oyun var. Ayrıca sadece Game Pass’e özel exclusive oyunlar da bu oyunların arasına katılacak.

Xbox Game Pass’i buradan inceleyebilirsiniz. Sizce oyunlarda aylık abonelik mantıklı mı? Yorumlarda görüşünüzü belirtebilirsiniz!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.