Ev / Haberler / Xbox, PlayStation ve Nintendo’ya Loot Box Regülasyonu Geliyor!

Xbox, PlayStation ve Nintendo’ya Loot Box Regülasyonu Geliyor!

Valorant names

Federal Ticaret Komisyonunun oyun içi satın almalarla ilgili gerçekleştirdiği panelde üç büyük oyun şirketinin de loot box politikalarını gönüllü olarak değiştirecekleri açıklandı. Bundan sonra bu şirketler tarafından oyuna eklenecek loot boxlardaki eşyaların çıkma olasılığı gösterilmek zorunda olacak.

Konuyla ilgili olarak yetkili Warnecke, “Microsoft, Nintendo, ve Sony; platformları için geliştirilen oyunlarda parayla satın alınan loot boxların kullanımına dair yeni uygulamalara gideceğini ESA’e bildirdi. Bu değişim özellikle yeni oyunlara ile oyunlara loot box ekleyen güncellemelerde gerekli olacak ve platformlarında oynanan oyunlarda rastgele düşen sanal eşyaların kutudan düşme ihtimali veya sıklığını açıkça belirtmeyi gerektirecek.”

Başka bir deyişle kutudan çıkan eşyaların bize düşme ihtimalini açık ve net bir şekilde görebileceğiz. Tıpkı Rocket League’in şu an yaptığı gibi:

Warnecke, ESA’e (Eğlence Yazılım Birliği) bağlı diğer ünlü oyun yayıncılarının da konuyla ilgili benzer bir tavır takındığını belirtti. Ajans tarafından yayınlanan bir raporda da bu yayıncılar arasında Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, Electronic Arts, Microsoft, Nintendo, Sony, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. gibi büyük şirketlerin olduğu da açıklandı. Beklenen güncellemelerin 2020’nin sonuna kadar yapılması bekleniyor ve diğer ESA üyeleri de bu kervana katılmaya sıcak bakıyor.

“Bu yaklaşım mobil platform için Apple ve Google ile de uyumlu olacak. İşin sonunda bu güncellemelerin tüketicilere gerekli bilgiyi sağlayacağını, bu sayede de onların bilinçli satın alımlar gerçekleştirmelerine yardım edeceklerine inanıyoruz.”

En güncel oyun gelişmelerinden haberdar olmak için bizi takipte kalın. Haberle ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.