Ev / Tavsiyeler / Yabancı Dizi Önerisi – Teen Wolf #3

Yabancı Dizi Önerisi – Teen Wolf #3

Poster gg

 

Bugün Yapacağımız Dizi Önerisi – Teen Wolf

Yabancı dizi önerisine devam ediyoruz ve bu hafta bakacağımız dizi Teen Wolf yani Genç Kurt olacak. 6 sezondan oluşan bu dizide oynayan oyuncular genç bir kadrodan oluşuyor. Her karakterin kendine ayrı hikayesi ve özellikleri var.

Teen Wolf Oynayan Önemli Oyuncular;

Scott McCall : Tyler Posey

Stiles : Dylan O’Brien

Lydia Martin : Holland Roden

Malia Tate : Shelley Hennig

Allison Argent : Crystal Reed

Derek Hale : Tyler Hoechlin

Jackson : Colton Haynes

 

Teen Wolf Senaryosu(Spoilersız);

Stiles’ın babası Stilinski, bir olay için ormana giderler, ne olduğu tanımlanamayan bir hayvan insanları katlediyor. Bunu merak eden Stiles hemen en yakın arkadaşı Scott McCall’un yanına gider ve Scott’ı ormana gelmesi için ikna eder. Scott ormanda bir kurt tarafından ısırılır ve kendisinin de kurt olmaya başladığını fark eder. Bunu hemen Stiles’a söyler ve araştırmaya başlarlar. Kurt olmayı kendine benimseyen Scott’ı, Derek adında bir kurt adam gelir ve Scott’a kurt adamlık dersi verir. Scott haylaz bir çocuktur ilk başta Derek’i istemese de ileride onun yanında yer alacaktır ve çok sevecektir. Scott’ı dolunayda sıkıntı yaşamaması için eğitir. Scott’ın birçok arkadaşı ve sevgilisi olur, hepsi de Scott’ın kurt adam olduğunu öğrenir ve yaşadıkları şehir Beacon Hills’te birçok gizem olduğunu fark ederler. Tanıdıkları çoğu kişinin doğa üstü varlık olduğunu  ya da bu varlıklara dönüştüğünü gören bu ekip. Hiçbir masuma zarar vermeden bunu en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor.

Her sezon farklı bir hikayesi olduğu için her sezonu ayrı ayrı yazarsam birçok spoiler verirdim büyük ihtimalle, en iyisi ilk sezonun başlangıcını kısaca anlatmaktı onu da yaptım. Spoilersız ancak bu kadar oluyor, dizi özellikle genç kitlenin çok hoşuna gidecek bir dizi. Bol bol spor hayatı, sevgili, gece hayatları, sahte arkadaş, doğa üstü varlıkları gösteriyor. Belki de kız tavlamak için bu diziden bilgiler öğrenebilirsiniz 🙂

Teen Wolf hikayesini yapımcılar öyle bir yapmış ki, insanın izledikçe izleyesi geliyor. Hem kurtlara karşı bir sempati beslediğim için eğlenceli gelmişti. Diziye başlayınca adeta delirmiştim, okul olmasına rağmen tek gecede 1 sezonun hepsini izlemiştim. Dizinin özellikle başlangıç sezonları gayet eğlenceli. 4. ve 5. sezondan sonra artık kurtlar biraz azalıyor diğer doğaüstü varlıklarla ilerliyor. Dizinin en sevdiğim tarafı ise sizi ters düşürmesidir.

Bence gençseniz kesinlikle izlemenizi öneririm, izlediğim yaklaşık 10 tane yabancı dizi arasında en çok bağımlısı olduğum dizilerden birisi de buydu.

Umarım yeterince kısa ve öz anlatabilmişimdir. Bir sonraki Yabancı Dizi Önerisinde görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

 

 

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.