Ev / Listeler / Yarattığı Beklentinin Altından Kalkamayan 10 Oyun

Yarattığı Beklentinin Altından Kalkamayan 10 Oyun

Poster gg

Bazı oyunlar vardır, daha çıkışını gerçekleştirmeden oyuncular arasında büyük bir heyecan dalgası yaratırlar. Ancak bu oyunlardan maalesef pek azı yarattığı beklentiyi karşılamakta başarılı oluyor. Bu listemizde büyük beklenti yaratıp bunu karşılayamayan 10 oyun yer alıyor.

No Man’s Sky

no man's sky

Yarattığı beklentinin altında kalmak konusunda No Man’s Sky ile pek az oyun rakip olabilir. Çok iddialı reklam kampanyaları ile adını büyük kitlelere duyuran oyun bunların pek azını karşılayabildi. Neredeyse sonsuz bir evren vaadi ile yola çıkan oyunda ilerledikçe gördük ki bu evren kendini tekrar eden bir dizi gezegenden öteye gidemiyordu.

Watch Dogs

watch dogs

Oyun fuarlarındaki tanıtımlarında GTA’nın yanına bile yaklaşamayacağı bir oyun olarak tanıtılan Watch Dogs bu beklentinin çok altında kaldı. Karşısına GTA gibi güçlü bir rakibi almasa belki de beklentiler bu kadar yükselmeyecekti. Ancak Watch Dogs bırakın GTA ile yarışmayı, serinin kalitesine yaklaşamadı bile.

Shadow of War

shadow of war

Orta Dünya hayranları başta olmak üzere neredeyse tüm oyuncuları heyecanlandıran Shadow of War’da beklentileri karşılamak konusunda sınıfta kalan oyunlardan. Orta Dünya evrenini yansıtmak konusunda zayıf kalması bir yana oyun içi satın alımlar ile oyuncuları kendisinden soğuttu.

Star Wars: Battlefront II

battlefront 2

Microtranscation ve oyuncular üzerinde yarattığı olumsuz etkiler konusunda neredeyse ders niteliğinde bir oyun Battlefront II. Oyun çıkmadan önce serinin ve eski oyunlarının da etkisi ile oyuncular üzerinde büyük heyecan yaratmıştı. Ancak oyun için satın alımlar ve oyun keyfini baltalayan sıkıntılar bir araya gelince oyuncuların oyuna karşı cephe alması kaçınılmaz oldu.

Metal Gear Survive

metal gear survive

Kabul, bu oyun oyuncuları heyecanlandırmanın yakınından bile geçemedi ancak yine de Metal Gear markası üzerinden nasıl bir oyun çıkacağı merak konusuydu. Konami çoğu oyuncunun tahmin ettiği gibi Metal Gear markasından serinin adına yakışmayacak derecede berbat bir oyun yarattı. Üstüne üstlük oyun içi satın alımlar konusunda bir çığır açan marka yeni bir karakter yaratmayı bile ücret karşılığında kullanıcılara sundu.

Pokemon Go

pokemon go

İlk çıktığı zamanlarda insanları ellerinde telefon ile cami karşısında bekletip cemaatten dayak yeme tehlikelerine sokan oyunun yıldızı da kısa sürede söndü. Ülkemizde resmi olarak çıkmamış oyuna apk dosyaları sayesinde ulaşan oyuncuların çoğu Pokemon yakalamak uğruna yeri geldi powerbank satın aldılar, yeri geldi Pokestop’lara yakın yerlerde sabahladılar. Ancak oyunun yarattığı heyecan kısa sürdü. Bir süre sonra kendini tekrarlayarak sıkıcı hale gelen oyun da zaman içinde unutulup gitti.

Mass Effect Andromeda

mass effect

Özellikle serinin hayranları arasında büyük heyecan ile beklenen oyun fragmanlarda gösterdiği gelişmeleri oyuna yansıtamayarak büyük tepkiler çekmişti. Gerek grafiksel açıdan, gerekse Mass Effect serisinin ismine yakışmayan sığ hikaye anlatımı ile oyun yarattığı büyük beklentinin altından kalkmayı başaramadı.

For Honor

for honor

Markanın büyük umutlar bağladığı oyun oyuncular arasında yeterli heyecanı uyandıramamış olacak ki serverlar bomboş. Yapılan büyük reklam kampanyalarının da etkisi ile piyasaya çıkmadan önce büyük merak uyandıran oyun şimdilerde neredeyse unutulup gitmiş durumda.

Black Desert Online

black desert online

Daha önce görülmemiş bir MMORPG deneyimi sunan oyun özellikle gerçek hayata yakın detayları ile büyük ilgi uyandırmıştı. Buraya kadar hiçbir problem yok. Ancak oyun Türkiye pazarına girmeden önce verilen P2W olmayacağı sözlerinin tutulmadığını söylemek pek de yanlış olmaz. Çoğu oyuncu büyük beklentiler ile oyuna başladıktan sonra P2W kaynaklı sorunlar dolayısıyla oyunu bıraktı. Forumlarda ve oyun içerisinde toplanan oyuncular yapımcı firmaya karşı isyan bayrakları açtılar.

 

Crysis 2

crysis

EA yetkililerinden Frank Gibeau tarafından yapılan talihsiz bir açıklama yüzünden Crysis 2’yi bu listeye almak zorunda kaldık. Frank Gibeau yaptığı bir açıklama sırasında ‘’Biz bir Halo-killer yaratmaya çalışıyoruz’’ gibi talihsiz bir laf edince oyunun efsane seri Halo ile karşılaştırılması da kaçınılmaz oldu. Ancak oyun çoğu konuda Halo’ya yaklaşamıyordu bile.

Sizler bu oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Listemize girmeyi hak eden başka hangi oyunlar var? orumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.