Ev / Listeler / Yaz Sıcağında Sizleri Serinletecek 10 Oyun

Yaz Sıcağında Sizleri Serinletecek 10 Oyun

Poster gg

Kavurucu yaz sıcakları kapımıza dayanalı çok oluyor. Biz de sizler için bu sıcaklarda iyi gidecek oyunları derledik. Sizleri buz gibi sulardan soğuk zirvelere götürerek serinletecek 10 oyun karşınızda.

-The Long Dark

the long dark

Kanada’nın eşsiz vahşi yaşamı, karlarla kaplı ıssız mekanları ve yalnızlığı iliklerinizde hissedeceğiniz bölüm tasarımları ile The Long Dark listemize girmeyi hak ediyor. Karakteriniz karla kaplı ortamlarda ilerledikçe ağzından çıkan buharı görmek bile sizi bir nebze olsun serinletecektir.

-Frostpunk

Frostpunk

Yine karlarla kaplı vahşi bir ortam, yine soğuğu iliklerinizde hissetmenizi garanti edecek bir yapım. Frostpunk sizi zorlu kış şartları ile başa çıkmak zorunda kalmadığınız için şükrettirecek seviyeye bile getirebilir bizden uyarması.

-Subnautica

subnautica

Karla kaplı zirvelerden denizin sularına iniyoruz bu kez de. Subnautica ile su altının güzelliklerini görürken bir yandan da denizaltınızla ilgileneceksiniz. Elbette her şey her zaman böyle günlük gülistanlık da olacak değil. Karşınıza çıkacak olan birbirinden ilginç deniz canlılarına da dikkat etmelisiniz.

-The Sims 3: Seasons

The Sims serisi alternatifi bulunmayan bir yaşam simülasyonu. Fenomen oyunun bu eklenti paketi ile isterseniz sıcak bir yaz gününde havuz partisi düzenleyip komşularınızı çatlatın, isterseniz de bir kış tatiline çıkıp snowboard yaparak serinleyin. Seçim yapmak tamamen sizin elinizde.

-Rise of the Tomb Raider

Soğuğu iliklerinizde hissedeceğiniz oyunlardan biri de Rise of the Tomb Raider. Karla kaplı ortamlarda geçen kaliteli bir yapım ile vakit geçirmek isterseniz bu oyun doğru tercih olacak. Elbette aralarda sıcak mekanlarda geçen bölümler de yok değil ancak oyunun karlı atmosferi o kadar başarılı bir şekilde yansıtılmış ki sıcak kumların arasında geçen bölümleri gözünüz bile görmeyecek.

-Depth

depth

Okyanusun buz gibi sularına dalarken bir yandan da hazine avına çıkmaya ne dersiniz? Depth bizlere yalnızca bunları sunmakla kalmıyor, hazine avcılarını mideye indirmeyi planlayan köpek balığı olarak da oynama fırsatı tanıyor. Uçsuz bucaksız okyanusta hazine peşinde koşayım ya da köpek balığı olarak biraz takılayım derseniz Depth tam da sizlik bir oyun.

-SOMA

soma

Uçsuz bucaksız okyanus tabanında dolaşmak heyecan verici olduğu kadar da ürkütücü bir deneyim. İşin içine bir de oyundaki gizemler eklenince tüylerinizin diken diken olması işten bile değil. SOMA içerdiği korku ögelerinin de yardımıyla merakınızı her daim taze tutuyor. Tabi ilgi çekici konusu da işin büyük bir artısı. Tüm bunların yanında neredeyse tamamen suyun altında geçen yapım bu yaz kendini serin sulara atamamış bünyelere ilaç gibi gelecek.

-Steep

steep

Okyanusun yosunlu zemininden karlı dağların zirvelerine çıkıyoruz. Bu oyun ile ister karlı zirvelerden snowboard yaparak ile inin, isterseniz wingsuit yardımıyla kendinizi rüzgara bırakın. Devasa bir haritada yapabileceğiniz her spor sizi ekran karşısında bile serinletecek cinsten.

-Assassin’s Creed IV: Black Flag

Bu Assassin’s Creed oyunu ötekilerden çok farklı, çünkü korsan bir suikastçıyı canlandırıyoruz. İnsan daha ne ister değil mi? Tüm bunlara ek olarak devasa bir harita, gemi savaşları, avlayabileceğiniz dev balıklar, bulacağınız hazineler ve derinliklerine dalmanıza olanak sağlayan masmavi bir okyanus bu oyunda sizleri bekliyor. Korsan şarkıları söyleyerek geminizin dümeninde dururken rüzgarı saçlarınızda hissetmeniz işten bile değil.

-SkiFree

Yukarıdaki yapımlardan sonra bu oyun belki de gözünüze komik görünebilir. Ancak bir nesil için bu oyun bunaltıcı bilgisayar derslerinden bir kaçış, ebeveynlerin iş bilgisayarında oynanan ilk oyundur. SkiFree basit grafikleri ve kontrollerine rağmen oldukça eğlenceli bir oyun. Karlı atmosferinin yanında peşinizdeki canavarın nefesini ensenizde hissetmek de buz gibi terler dökmenizi sağlayacak.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.