Ev / Listeler / Yemek Yerken Uzak Durulması Gereken Oyunlar

Yemek Yerken Uzak Durulması Gereken Oyunlar

Valorant names

Selamlar sevigli OyunGG okurları. Bugün sizler için kanın, vahşetin, kaosun eksik olmadığı, oynadıkça şiddetin damarlarımıza kadar nakşettiği oyunları derledik. Şimdiden uyaralım bu oyunların bazıları öylesine kanlı ki yemek yerken oynamanızı önermem. 

LİSTE HAZIRLANIRKEN HERHANGİ BİR SIRALAMA GÖZETİLMEMİŞTİR! 

Carmageddon

Carmageddon çıktığı dönemlerde tartışamalara yol açmış, pek çok ülkede yasaklanmış ve hatta sansüre uğramış bir oyundu. Piksel piksel olduğuna bakmayın bir döneminin en sıra dışı oyunlarından biri ile karşı karşıyasınız.

Dead Space Serisi

Dead Space serisi oyun dünyasının hem korku öğeleri hem de kanıyla, vahşetiyle anılan kült oyunlarından biri. Maalesef bu güzel oyunun geliştiricisi olan Viscerial Games kapatıldı, Dead Space serisi ise akıllarımızda o korkunçluğu ve vahşeti ile her daim kalacak.

Mortal Kombat Serisi

Mortal Kombat serisinden en az bir tanesini bu listeye almam gerektiğini düşünüyordum fakat her oyunu ayrı vahşet dolu bu serinin hangi oyununu alacağımı uzunca düşündüm ve en doğru kararı verdiğimden eminim. Mortal Kombat serisinin neredeyse tüm oyunları kesinlikle bu listeye girmeyi hak eden harika bir yapımlar. Daha fazla açıklama yapmak gerektiğini düşünmüyorum Mortal Kombat bu!

The Punisher

The Punisher karakteri Marvel hayranlarının aşina olduğu, mor uzaylı tokatlamak yerine sokaklarda adaleti sağlayan, intikam duygusundan güç alan bir abimiz. İşte bu abimizin bir de kıyıda köşede kalmış, unutulmuş, kıymeti hiç mi hiç bilinmemiş harika oyunu ile listemize devam ediyoruz. The Punisher oyunu düşmanlarımıza türlü işkenceler yapabileceğimiz, çeşit çeşit silahla canlarını okuyabileceğimiz bir yapım. Nitekim bu oyunun sansür  yemiş hali, şimdi varın siz düşünün ne kanlar dökülüyor orjinal halinde. Ayrıca bu oyuna hakkında yazdığımız bir başka yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Man Hunt

Gözleriniz bu listede Manhunt’ı aradı eminim. Bu oyun çeşit çeşit alet ile hedeflerinizin kafatasını delebileceğiniz, kafasını koparıp, oluk oluk kan akıtacağınız, vahşeti tadacağınız bir oyun. Gerçekten oyunun ekran görüntülerine bile bakarken “hangi kafayla yapıldı bu oyun?” diye soruyorum kendi kendime.

Postal 2

İşte gerçekten bu oyunu yemek yerken oynamayın. Ha “ben oyunda hem kafasını kestiğim adamın suratına işer hem de ekran başımda iskenderimi yerim” diyorsanız orası ayrı. Zira Postal 2 küçük bir kasabada istediğiniz bütün psikopatlıkları yapabileceğiniz bir oyun.

Resident Evil 7

Resident Evil serisi her oyununda vahşet içeriyor aslında ama Resident Evil 7′nin olayı çok başka.Mesela psikopat bir aile ile yemek masasına oturup, bolca kurtçuk ve çiğ bağırsak yemek hangi Resident Evil oyununda var bilmiyorum.

Prototype

Prototype oyunu yıllar evvel bir internet kafede rastgele açtığım bir oyundu fakat beni ilk dakikalardan itibaren içine aldı ve tüm süremi sivil insanların uvuzlarını keserek harcadım. Eğer mevzubahis dehşet ise Prototype bu listeye girmeyi hak ediyor.

Doom

Doom bu listedeki en genç oyunlardan biri ama mazisi de bir o kadar eski. FPS türünde devrim yapan 90’ların Doom serisine yaraşır mükemmel bir devam oyunu. Kan, vahşet konusunda ise listedeki diğer oyunlardan eksik kalır bir yanı yok.

Silent Hill 2

Yine korkunç ama bir o kadar da vahşet dolu bir oyun var listemizde. Silent Hill 2 belki de bu ikisini, yani hem korkuyu hem vahşeti çok iyi harmanlayabildiği için bu kadar iyi bir oyundur. Korkunç yaratıkları, kanlı yollarla öldürdüğümüz Silent Hill 2 listemizi bitiriyoruz.

 

Facebook Grubumuz
Instagram Sayfamız

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.