Ev / Haberler / Yeni Bir Game of Thrones Oyunu Duyuruldu!
Poster gg

Yeni Bir Game of Thrones Oyunu Duyuruldu!

HBO, Yoozoo Games ve Warner Bros. işbirliği doğrultusunda yeni bir Game of Thrones oyunu duyuruldu. Şu anda bilgisayar üzerinde oynanabilir olan oyun, oyuncuların Demir Taht’ı ele geçirmeye çalıştıkları tarayıcı temelli ücretsiz bir strateji oyunu.

Eş zamanlı bir strateji oyunu olan Game of Thrones Winter is Coming an itibariyle tarayıcı üzerinde

HBO, Warner Bros. Interactive Entertainment ve Yoozoo Games, Westeros’u devasa bir ölçüde tekrar yaratmak, gerçekçi, etkili ve Yedi Krallık ile bezenmiş, epik diziden büyük manzaralar ve kaleleri de içinde barındıran çok oyunculu bir dünya ortaya koymak,için bir işbirliğine başladı. (spoiler alarmı. Yazının devamında dizi ile ilgili bir spoiler bulunmaktadır.)  Oyunun hikayesi Eddard Stark’ın ölümünden sonra başlayacak. Oyuncu Westeros’taki bir leydi ya da lord olarak hikayeye dahil olacak.”

Tarayıcı temelli bir oyun olan Game of Thrones Winter is Coming içerisinde, oyuncular kendi üslerini kuruyor, ordular çıkarıyor ve ünlü karakterlerden oluşan yoldaşlarıyla Demir Taht’ı kazanmak için mücadele veriyor. Yoozoo Games, oyun içerisinde müttefik etkeninin çok önemli olduğunu belirtiyor.

“Oyuncular, bir ordu yetiştirmek için arkadaşlarını davet edebilir ve kaleleri fethetmek için diğer Westeroslu lord ya da leydilerle savaşmak durumundadır. Eğer oyuncu Yedi Krallık’ın hükümdarı olabilirse, farklı bir hüküm tarzı benimseyebilir.”

Elbette ki oyun CGI fragmanındaki gibi olmasa da, tarayıcı oyunu için oldukça yeterli grafiklere sahip. İyi işleyen mekanikler ve hoş grafiklerle Game of Thrones Winter is Coming içerisinde 30 farklı hava ve yer şartını deneyim etmek de mümkün. Oyun boyunca Game of Thrones karakterlerinin birebir animasyonları size eşlik ediyor.

“Oyunun belirli modlarında, oyuncular dizideki favori anlarını tekrar deneyim edebilecek ve Game of Thrones olaylarının tekrar yaşanışına şahit olabilecek. Bu doğrultuda gizli görevlerin kilidini açıp, geniş bir PVE görev cetvelinde değerli ödüller kazanabilecek.”

Game of Thrones Winter is Coming’u denediniz mi? Yorumlarınız neler?

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.