Ev / Haberler / Yeni Portal Oyunu Yolda!

Yeni Portal Oyunu Yolda!

Valorant names

Valve cephesinden şaşırtıcı haberler var. Valve’ın popüler bulmaca tabanlı oyun serisi Portal’a bir yeni oyun daha ekleniyor.

Portal çıkış yaptığı ilk günden beri oyuncular tarafından oldukça beğeni toplayarak kısa sürede adını efsaneler arasına yazdırmıştı. Valve cephesinden gelen seriye yeni bir oyun ekleneceği haberi biz oyuncuları heyecanlandırmaya yetti. Ancak hemen sevinmemekte fayda var, Valve neredeyse bir şirket geleneği halini almış 3. oyunu çıkartmama inadına bu oyunla da devam ediyor.

Bildiğiniz gibi şirketin yaptığı Team Fortress, Dota, Left 4 Dead, Half-Life gibi efsane oyunların hiçbiri 3. bir oyuna kavuşamadı. Valve yine geleneği bozmadı ve bu oyunun Portal serisi ile doğrudan bağlantılı olmayan bir oyun olacağını açıkladı.

Portal serisinin ismi ile çıkacak oyunun tam adı Bridge Constructor Portal olarak açıklandı. Adından da anlaşılacağı üzere bu yeni oyun köprü inşa etme üzerine bir mekaniğe sahip olacak. Ancak türünün öteki örneklerinden farklı olarak Portal serisinden bildiğimiz hız kazandıran turuncu jel, uzun mesafelere zıplamamıza imkan veren mavi jel, taretler, çılgın yapay zeka GLaDOS ve tabi ki portallar bu oyunda yer alacak.

Valve bu oyunu yalnız geliştirmeyecek. Köprü inşa etme tipi mühendislik oyunlarından tanıdığımız Clockstone Software ve Headsup Games ile birlikte yürütülen proje oyunculara isteneni verecek mi hep birlikte göreceğiz. 20 Aralık tarihinde PC, Linux, İOS ve Android platformlarına çıkacak oyunun 2018 yılı başlarında Playstation 4, Nintendo Switch ve Xbox One için çıkması bekleniyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizi oyunun fragmanı ile baş başa bırakalım.

 

Yeni oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyunculara bekleneni sunabilecek mi? Fikirlerinizi bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.