Ev / Haberler / Yeni Bir Total War Saga Geliştirme Aşamasında!
Valorant names

Yeni Bir Total War Saga Geliştirme Aşamasında!

Güncel stüdyo haberlerine göre, Creative Assembly, yılın ilerleyen zamanlarında duyuracağı yeni bir Total War Saga geliştirmesi olduğunu doğruladı! Sofia stüdyosunu başka projeleri de olmasına rağmen tekrar dümenin başında görüyoruz. Detayların çok fazla olmamasıyla birlikte şimdilik oyunculara yetecek kadar bilgi verildi.

Sagalarda, alışılmış Total War‘un aksine odaklanan zaman dilimi daha kısa ve hikayenin geçtiği alanlar daha küçük. Buna örnek olarak Thrones of Britannia‘da işlenmiş, Wessex Kralı Büyük Alfred’in Danimarkalılarla yaptığı savaşı verebiliriz. Creative Assembly bunun gibi hikaye işlemelerini Napoleon ve Fall of the Samurai gibi ek paketlerinde deneyimlemişti, ki bunlar serinin göz bebeği olmuştu. Fakat ilk Saga‘nın çıkmasıyla birlikte oyuncularda devamı için bir istek oluştu.

İlk Saga olan Thrones of Britannia‘nın gidişatı hakkında konuşursak, başta cüretkar ve hızlı tempolu başlamasına rağmen sonradan sıkıcı rakipler ve gittikçe küçülen tehdit miktarı ile uyuşuk bir hal alıyordu. Total War‘ın genel dayanak noktalarını ele alsa da yeni Total War Saga ile bunun bir gelişme göstermesini umuyoruz.

Bir diğer haber ise Warhammer oyunları için geldi. Warhammer 1 ve Mortal Empires‘da yararlanabileceğimiz orijinal ırklara getirilecek eşsiz özellikler ve Warhammer 2 için yeni bir Lord Pack DLC yolda. Ayrıca takım mocap çekimleri ile yeni bir projenin ön hazırlığını yapıyor. Warhammer 3 projesi olma ihtimali olan bu çalışmanın detayları için bir süre bekleyecekmişiz gibi görünüyor.

Bu süre içinde Total War bilgilerinizi ölçmek adına buraya uğrayabilirsiniz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.