Ev / Haberler / Yeni Bir Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor!
Poster gg

Yeni Bir Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor!

Geçtiğimiz pazartesi günü Daedalic Entertainment, The Lord of the Rings: Gollum isimli yeni bir oyun geliştirdiğini duyurdu. Hepimizin “kıymetlimiss” sözüyle bildiği Gollum’u canlandıracağımız oyun, 2021 yılında bizlerle olacak.

Aksiyon-macera türündeki yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu, Gollum’un Tek Yüzük ile geçirdiği dönemi anlatacak. Bu dönem filmlerden ve romanlardan öncesine tekabül ediyor.

“Tüm hikayeyi kitaptan biliyoruz. Ama kitapta ortaya çıkmadan önce Gollum’un başına gelen her şeyi oyunumuzda işleyeceğiz. Karakterin kendisi zaten büyük bir çatışma içerisinde. Sürekli konuşan iki ses olduğu için, oyun içerisinde Gollum seçimi ya da Smeagol seçimi yapılacak.”

Middle-earth Enterprises ile anlaşma yapan Daedalic Entertainment’ın ilk işi Gollum oyunu olmayacak. Planlara arasında başka işler de var.

“Bundan yirmi yıl önce Middle-earth Enterprises ile görüştüğümde, geçtiğimiz yıllardaki ürünlerden ziyade hikaye odaklı bir iş arıyorlardı.”

Daedalic Entertainment CEO’su Carsten Fichtelmann, The Hollywood Reporter‘a verdiği bu demeçte Middle-Earth: Shadow of Mordor serisine gönderme yapmış olabilir. Çünkü senaryo açısından kesinlikle rezalet olan Middle Earth: Shadow of Mordor serisi, Batman ve Assassin’s Creed oyunlarına benzemesinin yanında Orta Dünya‘da geçmesiyle öne çıkmıştı. Bu röportajdan anladığımız üzere The Lord of the Rings: Gollum hikaye bazlı bir oyun olacak ve senaryosuyla öne çıkacak.

 

Gollum Kimdir?

Gollum, aslında gerçek adı Smeagol olan bir Hobbit. Kendisi Tek Yüzük’ü bir tesadüf eseri buluyor ve Yüzük yıllarca Smeagol’da kalıyor. Üç yüz yıldan fazla bir süre boyunca Yüzük’e sahiplik yapan Smeagol, Yüzük’ün etkisiyle gücünü ve aklının birçoğunu kaybediyor. Yüzük’e duyduğu takıntı ise onda bir kişilik bölünmesi yaratıyor. Gollum adı da buradan geliyor. Kitapta da, filmde de bu karakteri ne zaman görsek kendisiyle bir savaş içerisinde olduğunu anlayabiliyoruz.

Filmde Andy Serkis tarafından canlandırılan Gollum karakteri, Orta Dünya evreninin en ilginç hikayelerinden birine sahip. Yirmi yüzüğe ve Orta Dünya’nın ırklarına hükmetme gücüne sahip olan Tek Yüzük ile geçen yüzyıllar, oldukça ilginç ve anlatılmaya değer dönemler olabilir.

Yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu çıkış tarihi Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisine yakın bir tarihe denk geliyor. 2021 yılında çıkışını yapacak oyun, dönemin konsolları ve bilgisayar platformu üzerinde oynanabilecek.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.