Ev / Haberler / Yeni Orwell Oyunu Çıkış Yaptı!

Yeni Orwell Oyunu Çıkış Yaptı!

Valorant names

Otoriteye sadık bir birey misiniz? İnsanların hayatlarını didik didik ederek araştırmak hayallerinizi süsleyen meslek mi? O zaman Owell ismini zaten duymuş olmalısınız. Size güzel bir haberimiz var. Yeni Orwell oyunu piyasaya sürüldü! Detaylar haberimizde.

Büyük Birader Seni İzliyor!

İsmini distopik eserlerin babalarından kabul edilen 1984 kitabının yazarı olan George Orwell’den alan ilk oyunda insanların hayatlarını araştırarak otoriteye başkaldırma eğiliminde olanları tespit ediyorduk. Özellikle 1984’ü okumuş insanlar için bir hayli etkileyici bir oyun Orwell, kitaptan ilham aldığı konuyu başarılı bir şekilde işlemesi ile dikkatleri toplamıştı. Baskıcı bir rejimde ezilen taraf değil, ezen tarafta olduğunuz nadir yapımlardan biri olan Orwell ile otoritenin ucundan da olsa tadına bakabiliyordunuz.

Yapımcılar insanların bu hissi sevdiklerine hüküm getirmiş olacaklar ki serinin devam oyunu ile karşımıza çıktılar. Orwell: Ignorance is Strength ismi ile piyasaya sürülen oyun 22 Şubat tarihinde Steam üzerinde kendine yer buldu.

Cehalet Güç Mü?

Oyun ismi ile de kendisine ilham kaynağı olan 1984 kitabına güzel bir gönderme içeriyor. Kitabın içinde barındırdığı en göze çarpan üç slogandan biri olan ‘’Ignorance is strenght’’ kelimesini kendisine isim olarak seçen oyun bize göre gerçekten güzel bir tercih yapmış. Bu tercihten yola çıkarak bir sonraki oyunun isminin ‘’War is peace’’ ya da ‘’Freedom is slavery’’ olacağını düşünüyoruz.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri oyunun fragmanı ile baş başa bırakalım. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, oyuna Steam üzerinden %10 oranında bir indirim ile 16,65 liraya sahip olabilirsiniz.

İlk oyunu nasıl bulmuştunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.