Ev / Haberler / Yeni Rainbow Six Siege Operatörleri Tanıtıldı!

Yeni Rainbow Six Siege Operatörleri Tanıtıldı!

Poster gg

Selam sevgili okurlar, Ubisoft Rainbow Six Siege için yeni operatörlerini ve Kanal haritasında yaptığı düzenlemeyi geçtiğimiz günlerde tanıttı. Buyurun tanıtılan bu operatörleri ve haritayı inceleyelim.

Genel olarak bir atak bir de defans için operatör çıkarmasına alıştığımız oyun bu geleneği bu sefer de bozmadı. Şu an 48 olan operatör sayısı gelecek güncellemeyle 50 olacak. İlk bakış videolarından sonra gelen oynanış videolarını da gördükten sonra gelecek olan operatörleri ciddi anlamda sevdim. Amaru ve Goyo isimli iki operatörler sırasıyla atak ve defans için oynanabilir olacak. Özellikle Goyo’nun kombolarını görmek benim çok ilgimi çekti. Ayrıca bu iki yeni karakterin gelişiyle birlikte oyunun köklü haritalarından olan “Kanal” haritasında da yeniliklere gidiliyor. Oyunda raunt başlar başlamaz öldürülmek başlı başına can sıkan bir durumken Kanal haritası bu öldürülmelerin en çok yapıldığı haritalardan biriydi. Dolayısıyla yapılacak değişikliklerle birlikte muhtemelen bu durumun önüne geçilmeye çalıştı. Oynayıp göreceğiz. Buyurun şimdi Rainbow Six Siege ‘e gelen operatörlerimizi inceleyelim.

Goyo 

Karakterimiz Meksika asıllı olup 3 üzerinden 2 hız ve 2 zırha sahip. Karakterin özelliği taşınabilir kalkanların arkasına bir bomba bağlıyor ve bu bomba hasar alması halinde patlıyor ve etrafı yakıyor. Karakterde beni en çok çeken nokta Maestro ile yaptığı kombo. Şöyle ki Maestro’nun kurduğu “Evil Eye” isimli uzaktan kontrol edilen silahının görüş açısına kurulan bu “patlayan kalkan” yaklaşan rakipleri anında saf dışı bırakabiliyor. Karakterin teçhizatlarından bahsedecek olursak, birincil ekipman olarak makineli tüfek sınıfındaki Vector veya yarı otomatik pompalı tüfek olan TCSG12 kullanılabilir olacak. Karakter tabanca olarak P229 kullanıyor. Ekipman olarak ise alan etkili bomba veya C4 kullanabiliyor.

Amaru

Atak karakterimiz olan Amaru, Peru asıllı olup 3 üzerinden 2 zırh 2 hıza sahip. Karakter özelliği sayesinde daha çıkış yapmadan en sevdiğim atak operatörleri sıralamasında üst sıralara yerleşti. Özel silahıyla çatılara attığı kanca sayesinde hızlıca çatılara çıkabiliyor. Bu sebepten karakterin genel amacı hiç beklenmeyen anlarda defans karakterlerinin arkasına sızıp çapraz ateş yaratabilme imkanı sağlıyor. Tabi Rainbow 6 gibi yüksek aksiyonlu bir oyunda bu ne kadar mümkün olabilir deneyip göreceğiz. Karakterin teçhizatlarından bahsedelim biraz da; birincil silah olarak yine iki seçeneğimiz mevcut. ilk seçeneğimiz Hafif Makineli Tüfek sınıfındaki G8A1, diğer seçeneğimiz ise Pompalı Tüfek sınıfındaki Supernova. Tabanca olarak yine iki seçeneğimiz mevcut, biri ITA125 isimli küçük bir pompalı tabaca diğeri ise SMG11 isimli makinali tüfek. Ekipman olarak ise mayın ve uzaktan patlayıcı kullanabiliyoruz.

Açıkçası son dönem çıkan operatörler arasında benim en çok dikkatimi çeken bu ikili oldu. Özellikle Nokk ve Warden fiyaskosundan sonra firma biraz da olsa oyuna yenilik katabilecek karakterler çıkarmaya karar vermiş gibi görünüyor. Gelecek güncellemeden sonra öncelikle season pass sahipleri bu iki yeni karakteri oynayabilecek. Önümüzdeki haftalarda ise karakterler tüm oyuncular için satın alınabilir hale gelecek. Şahsen bu iki karakteri oynamayı iple çekiyorum. Umarım karakterler beklediğimiz gibi oynarken eğlencemize eğlence katar.

En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalmayı unutmayın, iyi oyunlar 🙂

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir Yorum

  1. Daha gelmediler gelseler bi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.