Ev / Haberler / Yeni Steam Arayüzü – Geniş İnceleme ve Değerlendirme

Yeni Steam Arayüzü – Geniş İnceleme ve Değerlendirme

Valorant names

Steam, yakın zamanlarda temasını değiştirme çalışmalarına başlamıştı, hatta geçenlerde yeni tema için beta sürümünü bile uygulamaya ekledi. Artık yeni arayüz beta sürümünde değil, kendisi tamamen kullanılabilir halde. Ve çok güzel. Yeni Steam arayüzünü şöyle bir inceledik, iyi okumalar.

  • Arayüzü tek tek incelemeye başlayabiliriz o zaman. Ana sayfadan başlayalım, kişisel yorumum ana sayfada sadece renk değişimi olduğu ve bunun da fazla bir yenilik katmadığı yönünde. Kendisi, yeni arayüzün beğenmediğim nadir yönlerinden.
  • Ana sayfanın içinde ince bir detay olsa da üst taraftaki panel gayet hoşuma gitti.
Evet, fakirim. Yüzüme vurmayın lütfen.
  • İnceden değiştirdikleri başka bir şey de “Oyun Ekle” butonu oldu. Fena değil gibi.
  • Değişen başka bir buton olarak “Arkadaşlar” kısmını görüyoruz, kendisindeki değişim aslında sadece butonla kalmış değil ve gelen güncellemenin ana unsuru. Birazdan onu da incelemeye geçebiliriz.
  • Değişimin en çok hissedildiği yer olan sohbet kısmına geçelim bakalım.
  • Yeni sohbet kısmında oyundaki arkadaşlarımız oynadıkları oyuna ve oynadıkları kişilere göre ayrılıyor, rahatça grup sohbetleri kurabiliyoruz ve sohbetlerde de yeni özellikler görüyoruz. Ha bir de işimizi kolaylaştırması için sık iletişim kurduğumuz arkadaşlarımızı da üst tarafa çekebiliyoruz. Favorilere almak gibi yani. Şimdi de sohbetlere gelen yeni özelliklere göz atalım.

Görünümü kadar özellikleri de çok zengin.

Ataç kısmına basınca yeni iki özellikle karşılaşıyoruz. Takas bağlantımızı sürekli girip almaktansa artık sohbet kısmından direkt olarak şık bir şekilde yollayabiliyoruz, ayrıca fotoğraf alışverişi de yapabiliyoruz.

  • Oyun davetlerini de gayet şık bir hale getirmişler.
Arkadaşın kullanıcı adına takılmazsanız sevinirim 🙂
  • En beğendiğim kısımlardan biri ise grup sohbetlerine gelen sesli sohbet özelliği. Steam’in eski sesli sohbetinden çok daha kullanışlı ve kendisini tıpkı bir Discord serverı gibi kullanabiliyoruz.

Ses kalitesinden bahsetmek gerekirse, tek kelimeyle muazzam demek yanlış olmaz. Birkaç geliştirmeyle Discord’a bile rakip olabilir bu sistem, demedi demeyin.

Yeni Steam Arayüzü

Genel bir değerlendirmeyle toparlamak gerekirse, yeni arayüzde ana sayfayı sırf değişim olması için değiştirdiklerini ve bunun tek eksi olduğunu, sohbet kısmının muazzam olduğunu söyleyebilirim. Çoğu kişinin de bana katılacağını düşünüyorum, siz de konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtmekten çekinmeyin. İyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir Yorum

  1. 1 aydır uğraşuyorum sesli sohbeti yapamadım arkadaşlarla eski sohbet te çalışıyo yenisinde hala ses yok forumlarada yazdık ses seda yok bence sesli sohbette sorun var. çunku ts,discord ve eski steam sohbette sesli konuşabiliyoken neden yeni steam sohbette sesli konuşmayı yapamadık anlamadım 1 gecemizi verdik en son ve artık pes ettik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.