Ev / Haberler / Youtube’da Facebook Gibi Olacak
Poster gg

Youtube’da Facebook Gibi Olacak

Youtube Facebook Gibi Olacağı Söylentisi

Bildiğimiz üzere,Youtube şuanda Dünya’nın en büyük video paylaşım platformu.Buradan büyük sinema oyuncuları, sanatçılar,sporcular kendi video kanalları ile hizmet veriyorlar.Aynı zamanda isterseniz sıradan birisi dahi kendi kanalını kurup iyi bir sistem üzerine yoğunlaşırsa iyi yerlere gelebiliyor hatta bir süre sonra youtube sadece eğlence amaçlı olmaktan çıkıp bir iş kapısı olarak karşımıza gelebiliyor.Son zamanlarda Youtube’a gelen Canlı Yayın özelliği  ise ekstra bir çekicilik katıyor dersek abartmış olmayız sanırım.

facebook-yeni-ozelligi-ile-youtube-a-rakip

TNW’nün iddaasına göre google en güçlü kozu olan Youtube’u bir çeşit Facebook sayfasına çevirip burada insanların daha fazla ilgilerini çekecek bir ortam yakalamaya çalışıyor.Çünkü Google+ zamanında deneme olarak piyasaya sürüldü ancak hiç bir zaman Twitter ve Facebook gibi ilgi göremedi.Bundan ötürü olacak ki Google son kozlarını artık sahaya sürüyor olabilir.

Kullanıcıların kendi kanallarında görsel, yazı ve anket paylaşabilecekleri bir sosyal ağ olması hedeflenen Youtube zaten kullanıcıların sevgisine sahip ki bu kullanıcıların yeni sisteme alışmaları çok zor olmayacaktır.

Peki sizin düşüncenizi soralım ? Sizce Youtube sadece video paylaşım platformu olarak mı kalmalı yoksa kendini bir sosyal ağ benzeri bir olaya mı yöneltmeli ? 

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.