Ev / Listeler / Youtube’un En Güzel Animasyon Serileri
Valorant names

Youtube’un En Güzel Animasyon Serileri

Animasyon severler olarak bizim için üretilen içerikler oldukça sınırlı kalıyor maalesef. Yine de bu listede birbirinden güzel 7 farklı seriyi sizlerle paylaşmak istedik.

Adı geçen seriler birbirlerinden farklı, kimisi dizi gibi ilerlerken kimisi birbirinden bağımsız olayları işliyor. Kimisi eğitim amaçlı hazırlanırken, kimisi güldürü, kimisi ise düşündürme ve sorgulatma amaçlı hazırlanıyor. Fakat şimdiden söyleyelim, neredeyse hiçbirisi çocuklara uygun sayılmaz. Bu yüzden “Aa animasyonmuş, kardeşime açayım da oyalansın.” diyerek hareket etmeyin aman diyeyim. Belli olmaz, saykopat da yetiştirebilirsiniz. Neyse listeye geçelim.

Happy Tree Friends

Daa önce de yazdığımız bir listede yer vermiştik. En bilindik olanı ilk sıraya koyalım ki sonraki gelenlere sevinin. Animasyonların şahı serimiz biteli epey oluyor ama yeni izleyecekler için ufak bir tavsiye verelim. Bu öyle yemek yerken yandan oynasın diyerek açacağınız işlerden pek değil. Sonra vay efendim Oyungg yüzünden halılar kirlendi falan istemeyiz haberiniz olsun.

Don’t Hug Me I’m Scared

 

Çok değişik alt mesajlarla, beyin bulantısı yaşamaya hazır mısınız? DHMIS bunun en büyük örneklerinden. Çok değil 6 bölümü var, otursanız yaşadığınız travmalarla beraber en fazla 1 saatte bitirebileceğiniz bu animasyon serisi bir dönem yabancılar arasında çok popüler oldu. Hatta öyle bir boyutta ki, birçok kanal teoriler üretti, birçok insan internet forumlarında beyin fırtınaları verdi. İzleyin, belki siz de böyle forumlarda konuyu yeniden açanlardan olursunuz. Belli olmaz.

12 Days of Elves

Noel babanın elflerini hiç böyle görmediğinize eminim. İlginç komik ve sizi içine çeken bir dünyası var. Ayrıca korkmayın, 12 günü anlattıkları için 12 bölümde kesmemişler. Animasyon dünyasının hiç cimri davranmamış serilerinden birisi diyebiliriz. Youtube standartlarının el verdiğince kara mizah yapabilmişler. Ellerine sağlık gerçekten. Açayım birkaç bölüm izleyeyim, yazıya sonrasında devam ederim. Üzücü olan yanı bölümlerin saniyelerle kısıtlı olmasıyken, sevindirici yanı 10 dakikada çok güzel bir seriyi bitirebiliyor olmanız diyebilirim.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Ufak bir eğitim arası verelim şimdi. Epey güzel bilgiler edinebileceğiniz, kendinizi düşünce dünyasına atacağınız bu kanalın bütün videoları animasyonlardan oluştuğu için bu listede kendilerine yer buldular. Ayrıca videoları pek çok dil ile birlikte Türkçe’ye de çevriliyor ve gayet kaliteli çevirileri var. Dolayısıyla video isimlerini görünce ürkmeyin, bi alt yazı seçeneğine bakın. Özellikle önemli videoların neredeyse tamamı çevrilmiş vaziyette. 8 Milyonluk bu oluşuma abone olarak destek olmanızın yanı sıra Patreon bağışçısı olmayı da düşünebilirsiniz.

Cyanide & Happiness Shorts

Yine komik animasyon serilerinden birisiyle karşınızdayız. Öncekilere göre en aktif üretime ve en çok bölüme sahip olan da sanırım Cyanide & Happiness diyebiliriz. Animasyon severleri cezbedecek birçok şeye sahipler. Daha uzun bölümler, siyah beyaz ön paylaşımlar. After credits’ler de eğlenceye eğlence katıyor. Yine de yemek yanın da izlenebilir mi çok emin değilim. Ben izliyorum, siz de bi’ deneyebilirsiniz sanırım.

Fırıldak Ailesi

Grafi2000 birçoğumuzun hayatına dokunabilen yerli bir oluşum Fırıldak Ailesi de onların hazırladıkları animasyon serilerinden birisi. Bir de söylemem lazım ki aralarında yemek yerken herkesin izleyebileceği türden bir iş var karşımızda. Daha bizden, daha naif, izlemesi daha keyifli bir deneyim. Zaten Grafi2000’i bilip de henüz bunu izlememiş olanlar varsa bu uzun soluklu serüvene çıkmaya dünden hazırdırlar diye tahmin ediyorum.

IQ

Yine karşımızda ülkemizden çıkan, daha kısa soluklu bir macera var. Fakat üzülerek söylüyorum ki tüm bölümlerine nereden erişebilirsiniz benim de bir fikrim yok. Filmler ve Filimler kanalınca yayınlanan 4 bölümlük bu dizi, mantığa ve gerçekten de ilginç bir senaryoya sahipti. Fakat girip baktığımda sadece 3. bölümünü ve final bölümünü görebildim. Oysa izlediğimde epey beğenmiştim. Bütün bölümlerini izleyebileceğimiz bir kaynak varsa yorumlarda bizi de bilgilendirmeyi unutmayın.

Bu tip içeriklerimizden anında haberdar olmak için Twitter adresimizi takibe alabilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi seyirler.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.