Ev / Haberler / Yüzüklerin Efendisi Dizisi İle İlgili Bilgilerimiz Çoğalıyor
Poster gg

Yüzüklerin Efendisi Dizisi İle İlgili Bilgilerimiz Çoğalıyor

HBO’nun yapımcılığını üstleneceği Yüzüklerin Efendisi dizisi geçtiğimiz aylarda 5 sezonluk onayı kapmıştı. Dizi ile ilgili bilgilerimiz de gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

HBO‘nun büyük bir yatırım yaptığı ve Orta Dünya hayranı insanların da büyük merak ile beklediği Yüzüklerin Efendisi dizisinin 5 sezon onayı aldığı fakat kesin bir tarihin de hala belirlenmediğini biliyoruz. Gelin dizi ile ilgili iddiaları ve kesinleşen bilgileri birlikte inceleyelim.

Dizinin konusu

Bugüne kadar pek çok söylentiye göre Yüzüklerin Efendisi dizisi, Tolkien‘in Silmarillion adlı eserini konu edinecekti. Fakat bu iddialar havada kalmış gibi görünüyor çünkü dizide zaman o kadar geriye gitmeyecek. Dizi, Yüzüklerin Efendisi‘nin öncesinde; Hobbit‘in sonrasında olan bir zaman aralığında geçecek.

Dizinin Merkezindeki Karakter

Dizinin merkezinde Aragorn karakterinin olması bekleniyor. Aragorn‘un gençliğinin işlenmesi durumunda film serilerinden tanıdığımız karakterleri de görmemiz oldukça olası görünüyor. Aragorn‘a 20’li yaşlarındayken kral soyundan olduğunu müjdeleyen isim Elrond. Bu yönü ile Elrond karakterini dizi sayesinde tekrar görme ihtimalimiz bir hayli fazla. Gandalf karakterini canlandıran Sir Ian McKellen’ın da Gandalf karakteri ile yaptığı açıklamalara baktığımızda Gandalf karakterini de tekrar görmemiz ihtimali daha da yükseliyor.

Dizinin Yayınlanma Tarihi

Bu konuda işler biraz karışık. Çeşitli kaynaklarda 2020, 2021 hatta 2022 tarihlerinde gösterime girmesinin muhtemel olduğu işleniyor. Dizi ekibinde işleri 2020’ye yetiştirmeye çalışan büyük bir kitle var. Her şeye rağmen biz izleyiciler en az 2 sene bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Dizi Senaryosunun Kaynağı

Dizi senaryosunun beyaz perdeye de yansıyan Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi eserleri yerine Tolkien‘in notlarından yola çıkılarak hazırlandığı söyleniyor. Bu da demek oluyor ki dizide daha önce beyaz perdede yada Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit kitaplarında daha önce hiç görmediğimiz karakterlerle de karşılacağız. Bu durum Orta Dünya hayranlarını hatrı sayılır bir şekilde heyecanlandırıyor.

Yönetmen Kim?

Yönetmenlik koltuğu için Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film serilerinin de yönetmeni olan Peter Jackson ismini sık sık duysak da, bu konuda da henüz kesin bir bilgi yok.

Her ne kadar gelecek olan dizi hakkında karmaşa ve bilgi açlığı içinde olsak da dizinin bahsi geçtiğinde bile heyecanlanmamak elde değil. Umalım ki gerçekten güzel bir dizi oluşturulabilsin ve Tolkien‘in Orta Dünya‘sından sapmalar yoğunlukta olmasın.

Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında sizin görüşleriniz neler?

 

 

Hakkında Bora Üzüm

Teknoloji meraklısı, araştırma delisi, birazcık da hukuk öğrencisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.