Ev / Listeler / Zaman Geçiren 10 Minik Oyun
Valorant names

Zaman Geçiren 10 Minik Oyun

Şu zamanın geçmek bilmediği Ramazan ayında, sahuru beklerken LoL, CS:GO gibi stresli oyunlardan sıkıldıysanız ve biraz mola vermek istiyorsanız bu oyunlar tam size göre. Bazılarını bilseniz de size büyük ihtimalle bir şeyler katacak olan listemize hoşgeldiniz!

1-Let’s Create Pottery

App Store ve Google Play Store‘da bulabileceğiniz bu oyunda amaç kendi çömleğinizi üretmek. İlk aşamada çömleğe şekil verip fırına atıyorsunuz, fırından çıktıktan sonra ise çömleğinizi boyayıp desenler ekleyebiliyorsunuz. Oyunun, ücretsiz ve daha çok desen almanızı sağlayan premium versiyonları bulunuyor. Premium versiyonuna 15 TL ile sahip olabilirsiniz. Bu oyun hakkında benim görüşüm ise oyunun güzel olmasına rağmen premium versiyonunun biraz pahalı olması. Yine de paranız varsa denemenizi öneririm.

2-Transformice

Aranızdan bilecek olanların çıkacağı bu oyunu internet tarayıcınız üzerinden oynayabilirsiniz. Oyundaki amaç, fare iken peyniri alıp fare deliğine götürmek ve şamanken kurduğumuz yapılarla diğer farelere peyniri aldırıp yuvaya girmesine yardım etmek. Oyunda kendinize hesap açıp kazandığınız peynirlerle farenizi kişiselleştirebiliyorsunuz.

3-Agar.io ve türevleri

Tarayıcınızdan oynayabileceğiniz, geçen yaz nirvanaya ulaşan bu oyunları bilmeyeniniz kalmamıştır.  Agar.io’da bir yuvarlak olarak küçük yemlerle besleniyoruz ve diğer yuvarlakları yemeye çalışıyoruz. Slither.io gibi türevlerinde ise buna benzer bir algoritma var ama çoğu oyunda farklı bir şekil olarak büyüyoruz. Sadede gelirsek, bu oyunlar da zaman öldürmek için ideal.

4-Happy Wheels

Bu oyunun da bilmeyeninin fazla olacağını düşünmüyorum. Oyunu anlatmak değil, yaşamak daha uygun. Amacımız değişik değişik düzenekli bölümleri farklı karakterlerle geçmek. Ayrıca oyuncular kendilerine göre haritalar oluşturup diğer oyuncularla paylaşabiliyorlar.

5-AWord

App Store ve Google Play Store‘dan indirip oynayabileceğimiz bu oyundaki amaç, bulmacadaki kelimeleri bulmak. Arı kovanı gibi dizilmiş altıgenlerdeki harfleri birleştirerek konuyla ilgili kelimeleri buluyoruz ve yeni bölüme geçiyoruz. Açıkça söylemek gerekirse bu oyun benim favorilerimden birisi.

6-Brawlhalla

Steam üzerinden bedava oynayabileceğimiz bir oyun olan Brawlhalla‘nın amacı, oyundaki rakiplerimizi aşağıya atmak ve oyunda kalmak. Bu oyun da zaman geçirmek için çok ideal bir oyun.

6-Hacknet

Kısaca tanımlamak gerekirse bir hacker simülatörü diyebileceğimiz bu oyun, insanı cidden bi hacker havasına sokuyor. Oyunu Steam üzerinden 18 TL verip alabilirsiniz. Benim tavsiyem benim gibi indirim beklemeniz fakat paranız varsa 18 TL‘ye değmeyecek bir oyun da diyemiyorum açıkçası 😀

7-Osu!

Animecilerin iyi bildiği bir oyun olan Osu, listemizde kendisine de yer buluyor. Oyunun amacı ekranda çıkan yuvarlaklara gerektiği gibi tıklamak ve gereken müziği çalmak. Çalınca oyun cidden çok zevkli geliyor ama kendinize güvenmiyorsanız başlamanızı önermem çünkü bazen kanser edebiliyor 😀 Oyunu sitesinden bedavaya indirip bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz.

8-Geometry Dash

Hem mobil hem de bilgisayardan oynayabileceğiniz Geometry Dash, tıpkı Osu gibi becerebiliyorsanız zevk alabileceğiniz fakat beceremiyorsanız kanser olabileceğiniz oyunlardan birisi. Oyunun amacı engelleri aşıp bölümün sonuna ulaşmak. Dirençli olduğunuzu düşünüyorsanız indirip oynayabilirsiniz.

9-I Wanna Be the Boshy

Faker’ın dodge oyunu olarak bildiğimiz bu oyunu, yapımcısı Soulgryn’in internet sitesinden indirip, bilgisayarınızda ücretsiz oynayabilirsiniz. Reflekslerinize iyi, sinirlerinize kötü gelecek bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

10-SpeedRunners

Listedeki favori oyunumdur kendisi. Oyundaki amaç, haritanın sonuna üç rakibinizden daha hızlı bir şekilde varabilmek. Normalde 24 TL olan oyunu şu an Steam üzerinden indirim sayesinde 15 TL‘ye alabilirsiniz ve indirim olmadığı zaman da almanızı kesinlikle öneririm.

 

Listemiz bu kadardı, umarız ki kendinize beğenebileceğiniz bir oyun çıkar ve zamanınızı geçirmenize yardımcı olabiliriz. Bu arada yeni kurduğumuz Facebook grubuna buradan erişebilirsiniz. Liste sırasızdır. Herkese iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.