Ev / Listeler / Oynamaktan Zevk Alacağınız J-RPG Oyunlar
Poster gg

Oynamaktan Zevk Alacağınız J-RPG Oyunlar

Merhaba OyunGG ailesi, bugün size oynaması zevkli J-RPG oyunlarını listeledim. İyi okumalar!

5. Pokemon X and Y

J-RPG diyince aklımıza ilk gelen oyunlardan biri olan Pokemon, 2013te piyasaya sürülmüştür. Pokemon X and Y diğer oyunlarındaki karakterleri içinde bulundurması ve 3D olması seriye farklı bir hava katmıştır. Ülkemizde fazla oynanmıyor fakat  Pokemon X and Y  kendisini listemizin beşinci sırasında buluyor. Platform :Nintendo 3DS.

4. Persona Serisi

Hem oynayış olarak hem de hikayesiyle öne plana çıkan oyunun en önemli özelliği, arkadaşlık ilişkilerini çok iyi bir şekilde yansıtmasıdır. Oyun bize kendimizi kapalı bir kutuda gibi hissettirmeseydi listede daha önlerde olabilirdi. Gerçek arkadaşlığı arıyorsanız, Persona‘da bulabilirsiniz.  Platformlar : Arcade,  Microsoft Windows, Nintendo 3DS, PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Portable, PlayStation Vita, Xbox 360.

3. The Last Story

Bu oyun asla J-RPG oynamam diyen insana bile kendini sevdirecek bir yapım. Oyunun en güzel özelliği hem bölüm dizaynlarının çok iyi yapılması hem de gizlilik ve aksiyon sekanslarının birbirine çok iyi yedirilmesi. Platform : Wii

2. Final Fantasy Serisi

Square Enix‘in yıllarca çabalayarak mükemmel hale getirdiği oyunu listeye koymazsak ayıp olurdu. İlk başlarda sıra tabanlı bir J-RPG olarak piyasaya sürülse de, yeni oyun da  değiştirilerek resmen bir Hack and Slash‘e dönüştürüldü. Buna rağmen hikayesinden hiçbir şey kaybetmemiş. Oyunu tüm platformlardan oynayabilirsiniz.

1. Kingdom Hearts Serisi

Oyunda Disney‘in ünlü karakterleri ile birlikte oynamak çoğu kişiye saçma ve çocuksu hissettiriyor. Oyunun oynayış ve hikayesini  üst düzey seviyede yapan Square Enix‘in şaheseri listemizde ilk sırayı kaptı. Platform: PlayStation 2, Game Boy Advance, Mobile Phone, Nintendo DS, PlayStation Portable, Nintendo 3DS, PlayStation 3, Web browser, PlayStation 4, Xbox One, Android, iOS.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi oyunlar OyunGG ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.