Ev / Listeler / En İyi 5 Moba Oyunu
Poster gg

En İyi 5 Moba Oyunu

En İyi 5 Moba Oyunu

Akşamları arkadaşlarınızla takım olarak oynayabildiğiniz oyunlar tabiki sadece Overwatch ve Counter Strike Global Offensive‘den ibaret değil. Birçok moba oyun sevenleri tarafından oynanmaya devam ediyor. Tabi Moba (Multiplayer Online Battle Arena) oyunlarının en büyük sıkıntısı sanırım tek düzelik, yeni karakterler ve envanterler bunu bir süre sonra aşamamaya başlıyor. Farklı da olsa yine Moba türünden oynayayım diyen arkadaşlar için bu 5 oyunluk listemizi yayınlamak istedik bizlerde. İşte karşınızda En iyi 5 Moba Oyunu. (Biz bir sıralama yapmayacağız, hepsi birbirinden güzel çünkü, bunu reddetmiyeceğiz tabiki)

  • Heroes of Storm

Bir Blizzard efsanesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen HoS, son yılların sükse eden oyunlarından. Tabi Blizzard’ın dil desteği vermemesi dolayısıyla ülkemizde çok yüksek yerlere koyamadık ama yinede Dünya filtresini kendine hedef alanlar için güzel bir platform sağlıyor.

  • Overwatch

FPS ve Moba bir arada mı? Hmm, bunu daha önce ufaktan denemeye çalışan Smite maalesef grafikleri ve standart hikayesi dolayısıyla artık çok yüksek yerlerde değil ama Blizzard bu işi biliyor ve Overwatch oynayanların sayısı gün geçtikçe artıyor, tabi fiyat açısından moral bozduğu ayrı bir nokta. (Merak edenler ücretsiz olan Paladins’i deneyebilirler)

  • Dota 2

“League of Legends mi? Dota 2 mi?” desek sanırım kan çıkar buna, yıllardır da böyle değil mi zaten? Biz böyle tartışmalara mahal vermeyelim en iyisi, iki oyun da artık sektörün öncülerinden. -Lolcüler okumadı zaten burayı, adamsınız.-

  • League of Legends

Çok anlatmayacağız, hem ülkemizde hemde Dünya’da Espor bu yerlere geldiyse payı çok büyük, ücretsiz yayınlanan oyunlarında (P2W olmayan) kaliteden patladığını bizlere gösterdiği için Riot ve Lol ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır sanırım.

  • Awesomenauts

Moba oyunları gün geçtikçe o standart kameralardan çıktı ve TPS oldu, ne bileyim FPS oldu, daha bi 3 boyutlu oldu falan… Peki neden 2 boyutlu olmasın ki, neden mobil olmasın ki, neden daha basit olmasın? İşte bu soruların cevapları adını çok az duyduğumuz Awesomenauts’dan geçiyor. Hem ismin içinde ‘of’ görmedik en azından.

 

 

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.