Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Assassin’s Creed Odyssey Korsana Yenik Düştü!
Poster gg

Assassin’s Creed Odyssey Korsana Yenik Düştü!

Assassin’s Creed Odyssey Korsana Yenik Düştü!

Assassin’s Creed Odyssey çıkışından 36 gün sonra, CPY isimli ekip tarafından kırıldı. Denuvo V4.9 ve VMPROTECT isimli programlar ile korunan Assassin’s Creed Odyssey korsana yenik düşen oyunlar listesinde yerini aldı.

Assassin’s Creed Odyssey çıkışıyla birlikte seri rekorunu sabitlemiş, Ubisoft oyundan gelen geri dönüşlerden memnun olduğunu belirtmişti. Bir ay boyunca iyi bir satış oranı tutturan Assassin’s Creed Odyssey, çıkışından kısa bir süre sonra kırıldı diyebiliriz. Assassin’s Creed Origins çıkışından üç ay sonra kırılmıştı. Hatta Curse of the Pharaohs ek paketi ise sadece birkaç hafta önce kırılabildi. Maalesef AC Odyssey torrent sitelerinde yerini çoktan aldı bile.

Oyunlarda Denuvo Kullanımı

Denuvo koruma kullanımının oyunlarda performans düşüklüğüne yol açtığı tartışılıyor. Fakat oyun şirketlerinin isteği, oyunlarının çıkar çıkmaz kırılmaması. Böylece oyuncular, uzun bir süre oyuna yasa dışı yoldan ulaşamıyor ve oyunu satın almaya karar veriyorlar. Denuvo birçok oyuna kesin bir koruma sağlayamasa da, aşılması uzun süren bir koruma sunuyor.  Bu süreç içerisinde de oyun şirketlerindeki satış oranı artıyor. Denuvo artık oyun şirketleri tarafından daha az tercih edilse de, şirketler satışlarını en azından kısa bir süre için devam ettirmeyi hedeflemekteler. Ubisoft da bu firmalardan bir tanesi. AC Odyssey torrent sitelerde yerini aldıktan sonra, Ubisoft’un yeni oyunlarında izleyeceği koruma stratejisi nasıl olacak bilemiyoruz.

Bakalım gelecekte oyun şirketleri Denuvo kullanımına devam edecek mi?

 

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.