Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Achuu ile Röportaj Yaptık!
Poster gg

Achuu ile Röportaj Yaptık!

Hepinize selamlar. Geçen sezon Şampiyonluk Ligi’nden Yükselme Ligi’ne düşen, bu sene de Yükselme Ligi’nden tekrar Şampiyonluk Ligi’ne çıkma başarısı gösteren HWA’nın nişancısı  Nicolaj “Achuu” Ellesgaard ile sizler için bir röportaj yaptık. Kendisine öncelikle sorularımızı cevapsız bırakmayıp röportaj teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. İsterseniz hemen röportajımıza geçelim.

Soru: Merhaba Nico! Nasılsın? Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için çok teşekkürler. Keyifli bir röportaj olmasını umut ediyoruz. Evet, en baştan başlayalım. SuperMassive’den ayrılış sürecin nasıldı? Yani, bu kadar çok şey başardığın bir takımdan ayrılmak senin için nasıl bir histi?

Cevap: Merhabalar, ben teşekkür ediyorum. Aslına bakarsanız SUP’tan ayrılmak benim isteğimle değil, yönetimin tamamen Türk bir kadroyla devam etmek istemesinden dolayıydı. Benden sonra Berkay’ı (Zeitnot) transfer etmelerinin sebebi de buydu.

 

Soru: Anlıyorum. SUP’tan sonra oynadığın ve EU CS‘e çıkma yolunda başarısız olduğun Nerv’den sonra HWA’ya geldin. Nerv‘den sonra Türkiye’ye dönmek planladığın bir şey miydi yoksa her şey spontane mi gelişti?

Cevap: Aslında Türkiye’ye dönmek hiç aklımda yoktu, spontane gelişti diyebiliriz. Ama Türkiye her zaman gelmek isteyeceğim bir yerdir.

Soru: Neden Yükselme Ligi? Hiç bir Şampiyonluk Ligi takımından teklif almadığın için mi, yoksa HWA’nın teklifi diğerlerinden daha cazip olduğu için mi?

Cevap: 2-3 Şampiyonluk Ligi takımından teklif aldım. Ancak HWA’ya geldim çünkü HWA ekibi çok sıcakkanlıydı ve bana en samimi ekip olarak gözüktü. Gelmeden önce HWA hakkında Viacom‘dan da güzel yorumlar aldım.

 

Soru: Samimiyet senin için önemli bir etken belli ki. Biraz eskilere dönelim. SuperMassive ile Türkiye maceran başladığında insanlar oyun tarzın hakkında senin daha sonradan nick olarak da kullandığın “çöp” sıfatını kullanıyorlardı (Achuu çöp). Fakat şu an Türk e-Spor taraftarının gerçekten çok sevdiği oyunculardan birisin. Bu durum hakkında ne düşünüyorsun, Türk e-Spor kitlesini seviyor musun?

Cevap: Yeniliklere alışmak kolay değildir. Ben Türkiye’ye ilk geldiğim zaman daha önce adı duyulmuş bir oyuncu değildim. Sonuçta benim yerime eğer SUP, Rekkles‘ı transfer etmiş olsaydı, Rekkles ne kadar kötü oynarsa oynasın önceden kendini kanıtlamış bir oyuncu olduğu için taraftar asla onun hakkında kötü yorum yapmayacaktı. Çünkü Rekkles’ın ya da LCS, LCK gibi sahnelerde kendini kanıtlamış oyuncuların ne kadar potansiyel sahibi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben SUP’a geldiğimde kendimi kanıtlamak bir tarafa daha bir profesyonel takımda bile rol almamıştım. O dönem yaptığım iyi şeylerden çok kötü şeylerin ön plana çıkma sebebi buydu. Fakat Türk taraftarını gerçekten çok içten ve samimi buluyorum, ne düşünüyorlarsa onu söylüyorlar. Gerçekten iyiler.

Soru: Son bir soru daha soralım. Sen Türkiye’ye geleli uzun zaman oldu ve başta MSI olmak üzere hemen hemen tüm başarılarını Türk e-Spor sahnesinde yaşadın. Sence artık 2018’e de yaklaştığımız bu sürede, Türk e-Spor arenasında gelişim oldu mu?

Cevap: Hayır, üzülerek söylemeliyim ki gelişmek bir yana seviyenin tam aksine bayağı düştüğünü düşünüyorum.

Teşekkürler Achuu!

Achuu ile röportajımız bu şekildeydi. Kendisine kısa ve öz sorabileceğimiz en doğru soruları seçmeye çalıştık. Kendisine tekrardan röportaj teklifimizi geri çevirmeyip sabırla sorularımızı yanıtladığı için teşekkür ediyor, kariyerinin devamında başarılar diliyoruz.

 

Hakkında Sencer Yücel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.