Ev / Haberler / Ant-Man and the Wasp filmi izlemeye değer mi?

Ant-Man and the Wasp filmi izlemeye değer mi?

Poster gg

Minik karınca adamımızın ikinci filmi heyecan ile bekleniyordu. Biz de Oyungg ekibi olarak Dell firmasının daveti ile düzenlenen minik bir gala da izleme fırsatı bulduk. Asıl konumuza geçmeden sevgili Dell firmasına bir teşekkürü borç biliriz.

 

Gelelim asıl konumuza. Film nasıldı? Beklentiyi karşıladı mı? Infinity War sonrasını anlatıyor mu? gibi soruların başını çektiği soru listesinin ardı arkası kesilmez. O sebepten genel bir özet geçip, Infinity War ile bağlantısını açıklamayı tercih ederim. Ayrıca belirtmek isterim ki yazı azıcık spoiler içerebilir.

Gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki Ant-Man and the Wasp filmi ilk film olan Ant-Man filmini şüphesiz ezip geçmiş. Gerek karakter gelişimi gerekse aksiyon sahneleri bakımından çok daha muazzam olmuş. Genel hatlarıyla bahsetmek gerekirse, aksiyon sahneleri öyle fazla fazla değildi ama göz  doldurmaya yetecek derecede vardı. Özellikle  Filmin ilk yarısında dikkatimi çeken detay aksiyon ve kovalamaca sahnelerinin yerini hikayenin alması benim için çok daha iyiydi. Hikayesi dolu dolu anlatılmış. Komedi unsurlarıysa gayet yerinde ve orantılı. Neyse filmi henüz izlememiş olanların yazının devamını filmi izledikten sonra okumasını tavsiye ederek yazının spoilerlı kısmına geçelim.

Civil War filminde yaşanan büyük kavgaya dahil olan Ant-Man, sokovya anlaşmasının belirli maddelerini ihlal ettiği için ev hapsinde tutuluyor. Filmimiz de bu ev hapsinin son 3 gününde geçiyor. ve sevgili doktorumuzun atom altı boyutta kaybolan eşini bulma çabasını anlatıyor. İlk filmin sonunda atom altı boyuta kadar küçülen Scott’ın zihnine bir çeşit anten yerleştiren Janet Van Dyne (sevgili doktorumuz Hank Pym’in eşi) kendisinin bulunmasına bir nevi yardımcı oluyor. Tabi bu görevi yerine getirirken bir nevi ufak zorluklarla karşılaşıyorlar. Klasik olarak çoğu filmde görülen, uğruna diziler çekilen, süper zeki bilim insanımızın geçmişinden kaynaklı süper güçlere sahip düşmanlar, kin besleyen eski dostlar, iş arkadaşları vs. Genel olarak konuyu böyle özetleyebiliriz.

 Beklentiyi karşıladı mı ?

Bu soruyu biraz daha detaylı cevaplamak isterim. Genel olarak Marvel sinematik evreninin klasik filmiydi. Biraz Komik, biraz kovalamaca sahneli, yeri gelince duygusal yeri gelince de “insan insana bunu yapar mı be” dediğimiz bir filmdi. O sebepten film şahsi olarak beklentimi rahatça karşıladı. Hatta ilk filmle karşılaştırdığımda benim gözümde ilk filmi sildi attı diyebilirim. Bundan dolayı sinemaya gittiğinize asla pişman olmayacağınız bir film olmuş diyebilirim. Hoş bence sinemada izlenen her film güzeldir ama neyse konumuz bu değil.

Infinity War ile bağlantısı hakkında;

En merak edilen sorulardan biri olan bu soru hakkında şöyle bir şeyler yazmak istiyorum . O nasıl after credits sahnesiydi be kardeşim. Tüylerim diken diken olmasını geçtim kirpiye döndüm resmen. Ant-man şöyle yapacak, buraya gizli göreve gidecek vs şeklinde çeşitli iddialar arasından sıyrılıp Ant-Man’i Atom altı boyutta hapis bırakan sevgili senaristler, sizi seviyorum. Ant-Mani sevmediğim sonucu çıkarılmasın burada. Sadece bu tip beklenmeyen bir şekilde bırakmaları çok hoşuma gitti. Bakalım onu oradan kurtarmak adına kim neler yapacak Infinity War 2 de göreceğiz.  Son bir kısa özet  geçmek gerekirse film çok hoşuma gitti. tüm sahneler yeteri kadar komik, yeteri kadar duygusal ve yeteri kadar aksiyon doluydu. Pek abartılı bir şey göremedim yani. Kesinlikle sinemaya gidilmesi gereken “ponçik” bir film olmuş.

Sizlerde izledikten sonra yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın. İyi izlenceler!

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.