Ev / Haberler / Ant-Man and The Wasp Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Ant-Man and The Wasp Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Valorant names

2015 yılında çıkan Ant-Man filmi çok beğenilmişti. Öyle ki 2016 yılında çıkan Captain America: Civil War filmiyle gönlümüzde kurduğu tahtı biraz daha zemine sabitlemiş oldu. İlk filmin sonunda zaten bir devam filmi geleceği açıkça belirtilmişti yapımcılar tarafından. Fragmanı sahne sahne incelemeyi çok isterdim fakat fragmana bakarsak elimizde inceleyecek deli gibi bir bilgi yok. Zira fragmanda bolca aksiyon sahnesi yayınlanmış. Baş kötümüz hakkında pek bir bilgi yok. Sadece Scott Lang’in (Ant-man) başını biraz derde soktuktan sonra polisten kaçmaya başladığını görüyoruz. İlk filmde zaten odaklanılan karakter Ant-Man olduğu için karakterin özgün hikayesini bir çoğumuz biliyoruz. O sebepten ağırlıklı olarak Wasp karakterinden bahsedeceğim.

Wasp

Yine ilk filmin sonunda bu karakterden de bahsedilmişti aslında. Wasp karakteri ilk filmde tanıdığımız Hope van Dyne. Çoğunuzun aklında bir şey canlanamadığı için ilgili resmi alt kısıma bırakıyorum.

Evet şimdi hepimiz tanıyoruz. Ant-Man kostümünün yapımcısı Dr. Henry “Hank” Pym Karıncaların yanı sıra Eşek arıları üzerine de çalışmalar gerçekleştirmiştir. Çalışmalar sonucunda eşek arılarının birtakım özelliklerini, başka organizmalara aktarmanın yolunu bulur fakat aktarılan organizmanın bu özelliklerden faydalanabilmesi için tıpkı Ant-Man gibi küçülmesi gerekmektedir. Yani Wasp karakterinin küçülmek dışında bir iki marifeti daha var diyebiliriz.

Yukarıdaki resimde gördüğümüz Wasp kostümü ilk filmin sonunda gösterilen kostüm. Fragmanda gördüğümüz kostüm ise biraz daha farklı. Daha koyu tonlara sahip bir kostümü olacak karakterin. Ama önemli olan detay kostümün rengi değil fikrimce. Kanatlar! İlk filmde de gördüğümüz üzere Scott uçmak için yine bir karınca türü olan “Kanatlı Karınca” isimli arkadaşların sırtına binmek zorundaydı. Fakat Wasp karakterinin kostümündeki kanatlar bu ihtiyacı gereksiz bir ayrıntıya dönüştürüyor. Kanatlara ek olarak, Ant-Man çizgi romanı okuyucularının da bildiği üzere, karakterin tek özelliği uçması değil. Wasp aynı zamanda bir çeşit “Biyo-enerji” kullanarak sağa sola enerji patlamaları gönderebiliyor. Bu da onu sınırsız güçteki bir silaha çeviriyor. Aslında birinci filmde bile Ant-Man karakterinin küçüldüğünde ne kadar tehlikeli olduğuna tanıklık etmiştik. Wasp karakteri çok daha tehlikeli bir karaktere benziyor. Karakterin ne kadar tehlikeli olduğunu 6 Temmuz 2018 tarihinde göreceğiz. O zamana kadar takipte kalmayı unutmayın. İyi oyunlar!

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.