Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / Apple Amd İşlemcilere Mi Geçiyor ?
Poster gg

Apple Amd İşlemcilere Mi Geçiyor ?

Apple’ın yeni Macbook Pro serisindeki işlemci açığının Amd’nin yeni nesil Zen işlemcileri ile doldurulacağı yönünde söylentiler var.

yeni-macbook-pro-640x357

Apple zaten bir süredir Macbook Pro gibi serilerinde İntel’in U ve H serisi işlemcilerini kullanmaktaydı.Ancak İntel’in şirket mantığından bilgilerin dışarıdan duyulması ve bu bilgilerin tümleşik yonga setlerinde tasarruf planı olması işleri biraz değiştirdi.

Böyle bir durumun ortaya çıkması Apple farklı kaynaklara yönelecek mi ? sorusunu da beraberinde getirdi.Yeni nesil Amd Zen işlemcilerinin Apple’ın bu açığı kapayıp kapayamaması da akıllardaki diğer bir soru işareti.Ancak yeni nesil GCN grafik çekirdekleri ve HBM2 hafıza modülleriyle, Apple’a göz kırpan Amd bizden yana kuşkunuz olmasın siz hazırsanız bizde hazırız der gibi bir imaj sergiliyor.

Apple’ın Amd Zen işlemcilere yönelmesi elbette Amd firması içinde çok büyük bir iş ilerlemesi olacaktır.Daha önceden Radeon ekran kartları sayesinde Amd’ye çok da yabancı olmayan Apple ileri günlerde nasıl bir karar alacak zamanla göreceğiz.

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.