Ev / Teknoloji Haberleri / Apple Amd İşlemcilere Mi Geçiyor ?

Apple Amd İşlemcilere Mi Geçiyor ?

Apple’ın yeni Macbook Pro serisindeki işlemci açığının Amd’nin yeni nesil Zen işlemcileri ile doldurulacağı yönünde söylentiler var.

yeni-macbook-pro-640x357

Apple zaten bir süredir Macbook Pro gibi serilerinde İntel’in U ve H serisi işlemcilerini kullanmaktaydı.Ancak İntel’in şirket mantığından bilgilerin dışarıdan duyulması ve bu bilgilerin tümleşik yonga setlerinde tasarruf planı olması işleri biraz değiştirdi.

Böyle bir durumun ortaya çıkması Apple farklı kaynaklara yönelecek mi ? sorusunu da beraberinde getirdi.Yeni nesil Amd Zen işlemcilerinin Apple’ın bu açığı kapayıp kapayamaması da akıllardaki diğer bir soru işareti.Ancak yeni nesil GCN grafik çekirdekleri ve HBM2 hafıza modülleriyle, Apple’a göz kırpan Amd bizden yana kuşkunuz olmasın siz hazırsanız bizde hazırız der gibi bir imaj sergiliyor.

Apple’ın Amd Zen işlemcilere yönelmesi elbette Amd firması içinde çok büyük bir iş ilerlemesi olacaktır.Daha önceden Radeon ekran kartları sayesinde Amd’ye çok da yabancı olmayan Apple ileri günlerde nasıl bir karar alacak zamanla göreceğiz.

Hakkında Halfboss

Merhaba arkadaşlar, adım Celal Alperen KAYA, kendim mühendislik üzerine eğitim alsam dahi site,oyun ve teknoloji haberlerini yakından takip ettiğim için böyle bir projeye diğer bir kardeşimle. adım attım Umarım değişik projeler ve düşüncelerimiz zamanla sizin için daha ilgi çekici ve sıkmayan türden olacaktır.

Buna da bak!

Mark Zuckerberg Çöpçatanlık

Facebook’un Yeni Servisi İnternette Aşkı Arayanlara Geliyor

Mark Zuckerberg F8 isimli konferansında FaceDate’i resmi olarak duyurdu. Şirketin Tinder ve Happn benzeri çöpçatanlık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir