Ev / Listeler / Beyaz Başlıktaki Kötü Adamlar – Assassin’s Creed Tarihi

Beyaz Başlıktaki Kötü Adamlar – Assassin’s Creed Tarihi

wallup.net
Poster gg

Atlama ve kılıç dövüşüyle çok eski tarihlere götürüyor. Tabii ki bunu herkes biliyor, çünkü herkes bilgi suyundan, pardon, AC oynuyor. Neyse daha fazla batırmadan ilk oyunla başlayalım, hem de bizim tarzımızla.

Assassin's Creed

Assassin’s Creed-2007

Pek de iyi bir başlangıç olmayan ilk oyun, çoğu kişi tarafından sevilmeyen bir oyun oldu. Özellikle hikayesinin onu dibe çekmesiyle en aşağıdaki yerini aldı.

Assassin’s Creed:Altair’s Chronicles-2008

Altair’in yaptığı işleri bir de tepeden bakarak yapmak yine DS için iyi bir deneyimdi.

Assassin’s Creed 2-2009

Hâlâ daha serinin en iyi oyunu olarak görülen oyunun hikaye bakımından serinin en iyisi olmasına bir engel yok sanırım.

Assassin’s Creed Bloodlines-2009

Yine eski odun karakter Altair’e dönüyoruz bu oyunda. Yeniden berbat bir hikaye, yeniden berbat oynanış. Dua et Ubisoft, oyun PSP’de var sadece demek isterdim ama nasıl bir çılgınlıksa oyunun kendisini PS Vita’ya da çıkardılar.

Assassin’s Creed 2: Discovery-2009

Daha çok tırmanma öğelerine dayanan DS ve iOS oyunu, Ezio’ya 1 yılda 2 kez oynanma şansı yaratmıştı.

Assassin’s Creed Brotherhood-2010

Assassin's Creed

Eğer en iyi AC oyunları deseydim bu oyun 2. sıralamaya çökerdi. Hikayenin bozulması ve daha kolay dövüş hissi gibi problemler dışında Assassin’s ordusunun durmadan bir yerden çıkması, Roma, Assassin’lerimizi iş için göndermek, grafikler ve daha nicesiyle AC Brotherhood muazzam bir oyundu.

Assassin’s Creed Revelations-2011

Öncelikle başlamadan şunu söyleyeyim, oranın sadece adı İstanbul, görünüşü değil. Keşke tam tersi olsaydı ama tek sorun bu değil. Saçma hikaye, değişik dövüş stilleri ve daha daha belli belirsiz sorunlarla AC Revelations, AC1’in yanındaki masaya oturdu.

Assassin’s Creed Multiplayer Rearmed-2011

iOS için çıkan oyunda multiplayer bir AC deneyimi yaşıyoruz. Pek de fena gözükmeyen oyun mobil platformda oynanabilen bir AC oyunu.

Assassin’s Creed Recollection-2011

Farklı bir deneyim olan Recollection, iOS kullanıcılarının otobüste, metrobüste, teneffüs arasında oynadığı eğlenceli bir kart oyunu oldu.

Assassin’s Creed 3-2012

Assassin's Creed

“İyi mi,kötü mü?” diye bir tartışmaya yol açtıran oyun birçok yenilikle bizi karşıladı. Yeni mekanikler, gemi savaşları, daha modern kentler, farklı silah kullanımları ve bizim şu elmayı arayan Desmond’un hikayesi. Şimdi söyleyin, bu oyun kötü mü?

Assassin’s Creed 3: Liberation-2012

Assassin’s Creed 3 ile birlikte çikan oyunda ilk defa kadın karakter kullanıyorduk. Sadece PS Vita’ya çıkan oyun HD sürümüyle PS3, Xbox 360 ve PC sahiplerinin ekranında yer aldı.

Assassin’s Creed 4: Black Flag-2013

AC3’teki yan görev olan gemi savaşlarını oyun teması olarak işleyen oyun karayiplerde gemimizle korsan şarkılarıyla turlayabildiğimiz bir oyundu. Tabii ki kılıç dövüşlerinin kolaylığı ve hikaye oyunu altlara çekti.

Assassin’s Creed Pirates-2013

Mobil platformlara çıkan oyun sadece gemi savaşları üzerine kuruluydu. Yine ev dışında vakit geçirebileceğimiz bir oyundu.

Assassin’s Creed Rogue-2014

Şimdi de Remastered versiyonu duyurulan AC Rogue 2014 de AC Unity ile çıkışını yaptı. AC 4’ün mekaniklerinin aynısını kullanan oyun bu sefer değişik bir yol izleyip Templer’larla oynamamızı sağladı.

Assassin’s Creed Unity-2014

Bugları ve hikayesi dışında pek çok hatasıyla bizleri baş başa felaketin içine sürükledi AC Unity.

Assassin’s Creed Syndicate-2015

Londra dönemini konu alan oyun daha yakın tarihte biri kız biri erkek olmak üzere iki karakteri kontrolümüze veriyor. Oyun yakın tarihte geçtiği için o dönemde kötü olarak gösterilen karakterlerin gerçekte akrabası olabileceğini düşünerek Ubisoft hayali karakterler kullanılmıştı.

Assassin’s Creed Chronicles: China-2015

Platform ögelerine ağırlık veren oyun 2D oynama şeklini ekranlarımıza yerleştirmişti.

Assassin’s Creed Chronicles: India-2016

Bir önceki oyunun Hindistan’da geçen versiyonu olan bu oyun yeniden 2D bir ekranda oyuna teşvik ediyor.

Assassin’s Creed Chronicles: Russia-2016

Üçlemenin son oyunu Russia, Rusya’da 2D bir AC oyunu ile bizi baş başa bırakıp bu Indie oyunla az da olsa zevkli anlar yaşatıyor.

Assassin’s Creed Identity-2016

Mobil platformlara çıkan başka bir AC oyunu olan Identity, farklı bir karakterle bizi elimizdeki küçük ekranın içine hapsediyor.

Assassin’s Creed Origins-2017

Assassin's Creed

En son çıkan AC oyunu Origins, bizi Mısır’da Medjay karakteri ile bir maceraya çıkarıyor. İyi veya kötü olduğu tartışılan oyun ile listemizi bitirip başka bir AC oyunu bekliyoruz, tabii bunun 2 yıl daha alacağı duyuruldu.

Aman olsun, 2 yıl da 3 yıl da olsa adam akıllı çıkarsınlar yeter. Peki sizin en sevdiğiniz AC oyunu hangisi ve bir dahaki yazımızda hangi oyunu görmek istersiniz? Düşüncelerinizi belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar 🙂

Hakkında Sizden Gelenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.