Ev / Haberler / Birbirinden Çakma 10 Başarısız Oyun
Poster gg

Birbirinden Çakma 10 Başarısız Oyun

Bugün sizler için eğlenceli bir liste hazırladık. Listemizde başarı bulmuş oyunları kopyalamaya çalışmış, fakat bunu kesinlikle başaramamış birbirinden çakma 10 başarısız oyun’u derledik. İsterseniz, çok uzatmadan listemize geçelim.

10. Disney Infinity(2013)

Oyuncakların gerçek dünyaya gelme konsepti 2011’de çıkan Skylanders oyunu ile üst düzeylere taşınmıştı. Bulduğu her fırsatı sonuna kadar değerlendirmeyi seven Disney bu formülü beğenmiş olacak ki 2013’te Disney Infinity’i çıkardı. Skylanders’tan değiştirmeden alınan mekanik ve konseptler, oyundaki özgürlüğü doldurmayacak yetersizlikteki içerikler, oyunun zevkini tamamen bitiren figür satın alma konsepti, Disney Infinity’nin vasat bir oyun olmasına neden olan özelliklerden sadece birkaçı.

9. The Great Giana Sisters(1987)

Super Mario Bros döneminin en başarılı oyunlarındandı. Diğer oyun geliştiricileri için bu tabi ki de bir fırsat doğuruyor. Bunu gören Time Warp Productions, Super Mario Bros’un sanat ögelerini de çoğunlukla kullanarak ve neredeyse sadece karakterleri değiştirerek The Great Giana Sisters’ı yapmış. Hala doğrulanmamış söylentilere göre zamanında Nintendo bu oyun üzerinden şirkete dava açmış.

8. Unearthed: Trail of Ibn Battuta(2013)

Gülmeyin, gerçekten de böyle bir oyun var. İsmi okuduğunuz anda bu oyunun bir Uncharted kopyası olduğunu anlayabiliyorsunuz. Nathan Drake’in kuzeni gibi gözüken ana karakterimiz, kötü animasyonlar, oyunu oynanamaz hale getiren buglar oyunun ne kadar kötü bir çakma olduğunu gösteriyor.

7. The Simpsons: Skateboarding(2002)

Dünyanın en iyi çizgi dizisi ve dünyanın en iyi kaykay oyununun birleşmesi fazla beklendik değil. Tony Hawk serisinden kopyalanmış bu oyun, seriden alabileceği tüm güzel özellikleri almayı unutmuş. Fizikleri gerçekçi değil ve oyun buglarla dolu. Ayrıca kontroller intihara sürükleyecek derecede zor.

6. Sonic Shuffle(2000)

Masaüstü oyunun dijital ortamda bulduğu en güzel şekillerden birinin Mario Party olduğunu çoğu oyuncu bilir. Zar atarsınız, haritada ilerler, görevleri tamamlarsınız ve bu eğlencelidir. Şimdi Mario’nun Party’si var diye Sonic’in de Shuffle’ı mı olmak zorunda. Mario Party’e Sonic karakteri gelmiş gibi bir oyun olan Sonic Shuffle, uzun yükleme süreleri ve kafa karıştırıcı oynanışıyla kötü bir kopya olmaktan ileri gidemedi.

5. Final Combat(2011)

Dünyanın en iyi oyun yapımcısından çalmak gerçekten yapılmaması gereken bir davranış. Fakat konu Çin oyun sektörü olunca çakmaların ne kadar ileri gidebileceğini bilenleriniz vardır. Final Combat da tahmin edebileceğiniz üzere Team Fortress 2 kopyası bir oyun. Böyle güzel bir oyunu kopyalamasına rağmen bedava P2W FPS oyunu seviyesinden öteye gidemeyen bir oyun Final Combat.

4. Cartoon Network: Punch-Time Explosion(2011)

Bu listede en çok kopyalanan seri Mario serisi olsa gerek. Cartoon Network de soluğu Super Smash Bros’u kopyalamakta almış. Aslında oyun çok güzel karakterlere sahip ve gerçekten yüksek bir potansiyele sahip. Fakat tüm bunları karakterlerin dengesizliği, yeteneklerin Super Smash Bros’a olan benzerliğinden kaybediyor.

3. Tattoo Assassins(1994)

Mortal Kombat ilk çıktığında vahşetine rağmen büyük bir kitleyi etrafında toplayıp olumlu yorumlar almıştı. Bu da yanında onlarca klonu getirmişti. Fakat bu klonların en kötüsü Tattoo Assasins. Bir oyun ne kadar kalitesiz olabilir sorusunun cevabını sadece Fatality’leri izleyerek anlayabilirsiniz. Neyse ki kısa sürede piyasadan geri toplatıldı.

2. Infinite Crisis(2015)

MOBA oyunları özellikle 2010’dan sonra büyük ilgi çekmeye başladı. Fakat piyasayı tamamen elinde bulunduran LOL, DOTA 2 gibi oyunlar bulundukça yeni ve başarılı bir oyun çıkartmak bir hayli zor olabiliyor. Warner Bros bu işe atılmak için biraz geç kalmış. Favori DC karakterlerimizi bir MOBA oyunuda görmek her ne kadar güzel olsa da, oyun sadece işlemiyordu. Bu sebepten dolayı da sunucuları açıldıktan sadece 5 ay sonra kapandı.

1. The War Z veya Infestation: Survivor Stories(2012)

Kabul ediyoruz, DayZ mükemmel değildi. Fakat kendi türünün öncüsü olarak başarılı bir oyundu. Erken erişim dışında oyun dünyasına kattığı zararlı bir şey varsa o da War Z’dir. DayZ’den çalabildikleri kadar içerik çalan, özellikleri hakkında oyunculara yalan söyleyen, gereksiz yerlerde oyun içi satın alma koyan yapımcılar gün geçtikçe düşmelerine rağmen sürekli bir oyuncu kitlesi bulmayı başardılar.

Bugün sizlerle birbirinden çakma 10 başarısız oyunu listeledik. Listemiz hakkında aşağıdan yorum yapabilirsiniz. İyi Oyunlar!

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir Yorum

  1. Zula neden yok diyeceğim fakat demiyorum. Her an vatan haini sıfatı yiyebilirim çünkü LOL
    Ama kabul edelim ki iyi tutturdular o oyunu piyasada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.