Ev / Haberler / Sinema Haberleri / Birinci Dünya Savaşı Temalı 1917 Filminden İlk Fragman Geldi
Valorant names

Birinci Dünya Savaşı Temalı 1917 Filminden İlk Fragman Geldi

Birinci Dünya Savaşı’nı daha önce hiç anlatılmadığı gibi anlatmak amacıyla çekilen 1917 filminden ilk fragman geldi.

1917, daha önce Skyfall ve American Beauty gibi ödüllü filmlerin yönetmenliğini yapmış Sam Mendes tarafından yönetilecek. Filmin kadrosunda da yine usta oyuncular bulunuyor. Başta Doctor Strange ve Sherlock‘tan Benedict Cumberbatch, Game of Thrones‘un Robb Stark‘ı Richard Madden ve Game of Thrones ile Before I Go To Sleep filmlerinden hatırlayacağınız Dean-Charles Chapman olmak üzere; George MacKay, Colin Firth, Mark Strong ve Andrew Scott gibi başarılı isimler de 1917 filminin kadrosunda yer alıyor.

1917

Filmin senaryo yazarları ise aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturan Sam Mendes ve Penny Dreadful dizisinde yazarlık yapmış Krysty Wilson-Cairns. Filmin konusu Birinci Dünya Savaşı sırasında iki genç İngiliz askerine tamamlanması imkansız bir görevin verilmesidir: Düşman topraklarının derinlerinde kendi adamlarını durduracak bir mesajı iletmek. 1917 filminin, 9 Ocak 2020’de vizyona girmesi bekleniyor. Lafı daha fazla uzatmadan 1917‘nin fragmanı ile sizleri baş başa bırakıyorum:

Filmin fragmanında görüldüğü üzere Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı ve en uzun süren cephesi yani Fransa-Almanya siper savaşları işlenecek. Yüzbinlerce askerin sadece birkaç kilometre toprak alabilmek amacıyla yıllarca çamur, hastalıklar, bataklıklar ve ölülerin arasında, siperden çıktığınız anda size doğrultulan makineli tüfekler ile katledildiği  bir ortamı işlemek gerçekten zor olacaktır. Umarız bu usta kadro savaşın bu kanlı yüzünü anlatmakta başarılı olur.

Siz de film hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca sinema haberlerimize anında ulaşabilmek için bizi Twitter ve Facebook hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.