Ev / Haberler / CD Projekt Açıkladı: The Witcher ve Cyberpunk’ın Devamı Geliyor

CD Projekt Açıkladı: The Witcher ve Cyberpunk’ın Devamı Geliyor

Valorant names

CD Projekt Red, The Witcher ve Cyberpunk serilerinin devamının geleceğine dair göz kırptı! Önümüzdeki yıllarda bu iki marka üzerine yoğunlaşacaklarını belirttiler.

CD Projekt Red, büyük başarılar yakaladığı The Witcher serisinin ve henüz piyasaya çıkmamışta olsa büyük yankı uyandıran Cyberpunk 2077 oyununun devamını getireceğini belirtti. Witcher oyunlarının üç oyunda elde ettiği popülarite ve başarı ile hayranların da dört gözle beklediği bir seri The Witcher. Gerek hikayesi gerekse atmosferiyle dikkat çeken oyuna yakın zamanda bir de Netflix dizisi dizi çekilerek popüleritesinin iyice arttırılması bekleniliyor.

Cyberpunk 2077 ise 16 Nisan 2020 yılında piyasaya sürülecek. Oynanış videolarından ve firmanın eski işlerinden gelen güven ile oluşan büyük beklentiler de karşılanıyor gibi gözüküyor. Daha çıkış yapmadan Steam‘de “Şaheser” gibi sıfatlarla övülen FPSRPG türündeki oyunun da CD Projekt Red‘e para getireceği kesin.

Polonya’lı firma da tüm bunları görmüş olacak ki yeni politakısını “double-franchise” olarak belirlemiş. Yani 2019 yılının ilk yarısından sonra CD Projekt Red ekibi aynı anda hem The Witcher hem de Cyberpunk serileri üzerinde çalışacak. Yapılan açıklama ise şu şekilde:

İki büyük seriyi (The Witcher ve Cyberpunk) birkaç bağımsız geliştirici takımıyla birlikte idare etmek, şirketin birçok projede paralel çalışma ortamı yaratmasına imkân veriyor ve uzun vadede planlanmış yayınlanma tarihlerine uymasını sağlıyor.

Bu politikanın uygulanmaya başlandığı 2019’un ilk yarısında elde edilen gelir artışı ise %26 olarak belirlenmiş. O zaman yeni Witcher ve Cyberpunk oyunları hepimize hayırlı uğurlu olsun. Sevincimize ortak olmak isteyenleri yorumlara bekliyorum. Bunun gibi oyun haberlerimize daha hızlı ulaşabilmek için Twitter‘dan bizi takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.