Ev / Haberler / Çifte Kumrular Xayah ve Rakan LoL’e Geliyor!
Valorant names

Çifte Kumrular Xayah ve Rakan LoL’e Geliyor!

Aşık bir destek-nişancı ikilisi olan Xayah ve Rakan şampiyonları yakında League of Legends’da!

Geçen günlerde LoL Türkiye resmi sayfası akıllarda soru işareti bırakan bir fotoğraf paylaşmıştı. Bu fotoğrafın üstüne çoğu kişi teoriler yürüttü ve en sonunda ne olduğu açıklandı. Dün yayınlanan video ile neyin ne olduğu açıklandı. Video, Xayah (Nişancı) ve Rakan (Destek) şampiyonlarının 2v2’de kısa bir oynanışı ve kısa bir animasyonunu içeriyor. Xayah ve Rakan şampiyonları, ayrıca 2010’dan sonra ilk beraber çıkan şampiyon olma özelliğini taşıyor.

Şampiyonları teknik açıdan incelemek gerekirse, Xayah anlık hasarı fazla olan ve hızlıca koridor ittirebilen bir nişancı. Fazla mobil olmasa da yanında Rakan olursa birbirilerine uyumlu yetenek setleri sayesinde bu açık kapanıyor. Rakan, cazibesi ve bu cazibeyi yeteneklerinde kullanması sebebiyle bana biraz Ahri’yi çağrıştırmıyor değil. Özellikle ultisinde koşup koşup milleti ayartması çok hoşuma gitti açıkçası. Şampiyonların mekanikleri alışılmışın dışında, oyuna yeni bir hava katmış gibi. Hoşuma giden bir ayrı özellik ise, herhangi birisi üsse dönerken diğerinin yanına gidip dönmesiyle oluşan animasyon ve ikisinin de aynı anda (ilk dönenin döndüğü sürede) üsse dönmesi. Profesyonel arenada sırf bununla yapılabilecek oyunları düşünmek bile beni şimdiden heyecanlandırıyor.

Bu ikilinin çıkmasıyla birlikte ”bot pre” sevgililer de artacağa benziyor. Beni meraklandıran bir farklı konu ise, seçim-yasaklama ekranında bu ikilinin birlikteliği konusu. Birisi ilk turda alınırsa diğeri hemen yasaklanır, eğer bu ikili oynanmak istiyorsa son iki seçimi bunlara ayırmak ve risk almak gerekiyor. Bakalım Xayah ve Rakan oyuna nasıl farklı bir hava katacak?

İki şampiyonu da hem daha yakından tanımak hem de yetenek setlerini incelemek için LoL resmi sitesinin yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, bir sonraki yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın 🙂

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.