Ev / Haberler / CS GO Bitiyor mu?
Poster gg

CS GO Bitiyor mu?

CS GO Bitiyor mu?

Her güzel oyunun bir sonunu yaşadık, sıkıldık ya da bir şeyler değişti her zaman, peki günümüzün en sevilen oyunlarından birisi olan Counter Strike: Global Offensive bitiyor mu? Ya da bitecek mi? Bu yazımızda, gerek kendimizce, gerekse yapılan araştırmalara dayanarak bir analiz yapacağız, şimdiden suçumuz olduysa affola arkadaşlar.

Öncelikle söylemek gerekir, henüz 1.6 dahi bitmedi, onlarca sunucu, yüzlerce oyuncu aktif olarak oynuyor oyunu, yani burada tam olarak bir bitmenin imkanı zaten olamaz, çünkü oyunu kalpten seven onlarca insan var. Birçok tanıdığım insan Steam hesabını sadece CS GO oynamak için kullanıyor hatta, normalde oyunlara para vermeyen tonla insan bu işe CS GO ile başladı ve ücretli oyunların farkını da görmüş oldu. Çünkü CS GO kendisine ödenen parayı bir süre sonra geri çıkarabilen bir oyun (dağıtılan oyun içi ürünlerle). Yani durum böyleyken tam olarak bitemez ama oynayan sayısının azaldığı da bir gerçek.

İstatistiklere geçmeden önce, bu düşüşte Valve’ın kumar sitelerine açtığı savaşın büyük rolü olduğunu söylemek gerek, evet kumar kötü bir şey olabilir ama birçok insan bu sebeple oyunda aktif rol oynuyordu, hele ki csgolounge.com kapanınca resmen Steam kendi ayağına sıkmış oldu.

Steamcharts’ın verilerine göre Nisan ayında aktif kullanıcı sayısı 850.000 civarındayken, Mayıs ayında 650.000’e kadar keskin bir düşüş yaşanmış, veriler bu düşüş gidişatını takip ederek Eylül ayının 12’sinde 580.000 civarına düşmüş. İlk keskin düşüş ise csgolounge‘ın kapanmasına denk geliyor.

Bizim Fikrimiz

Bu derece yükselmiş bir oyun, oturmuş bir yapı o kadar kolay düşmez, zaten gidişat böyle olursa Valve konuya mutlaka el atacaktır. Umarız daha fazla kullanıcı kaybetmeden yoluna devam edebilir oyun. Severek oynadığımız bir oyundan daha kopmak istemiyoruz bizlerde sonuçta.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.