Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / CS:GO Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda Finalin İsmi Belli Oldu!
Poster gg

CS:GO Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda Finalin İsmi Belli Oldu!

Geçen hafta yarı final haberini yaptığımız Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda finalistler belli oldu. Space Soldiers için üzücü bir durum da yaşandı, detaylar haberimizde!

Yarı Finaller ve Space Soldiers’ın Diskalifiyesi

Normalde galipler aşamasının kazananının (Space Soldiers veya DP.BKM Express) direkt olarak büyük finale çıkması, mağlubunun ise mağluplar aşamasının kazananı (Ant Esports veya Sons of Snakes) ile yarı final oynaması gerekiyordu. Fakat galibiyetler aşamasındaki Space Soldiers, Avrupa Minor Şampiyonası’nda çıkacağı maç sebebiyle yarı final maçında rakibi Dark Passage ile karşılaşamadı, bu yüzden turnuvadan diskalifiye oldu. Bu hadise ile ilgili ESL’in yaptığı açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

”Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden ve Galipler Aşaması finaline yükselen Space Soldiers ekibi, yurtdışında gerçekleşecek ve fikstürde aynı tarihlere denk gelen Avrupa Minor Şampiyonası’na katılma hakkı kazandıkları için Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda bu hafta turu geçmeleri durumunda finale katılamayacaklarını ESL Türkiye Yönetimine bildirmişlerdir.

Space Soldiers ekibinin bu kararı tarafımızdan incelenmiş ve bu doğrultuda 22 Ekim Pazar günü oynanacak Intel ESL Türkiye Şampiyonası Galipler Finali serisinde yer alan maçta Space Soldiers’ın hükmen mağlubiyetine ve Dark Passage.BKM Express’in 2-0 galip ilan edilip, 5 Kasım’da Volkswagen Arena’da gerçekleşecek LAN Finaline katılmasına karar verilmiştir.”

Ant Esports vs Sons of Snakes

Galipler maçı böyle geçerken, mağlupların maçında Ant eSports ve Sons of Snakes kozlarını paylaştılar. Normalde kazanan takımın, galibiyet braketinin mağlubuyla yarı final oynaması gerekirken Space Soldiers’ın istisnai durumu sebebiyle; Sons of Snakes, Ant eSports’u 2-0 mağlup ederek direkt olarak finalin yolunu tuttu.

Final: Dark Passage.BKM Express vs Sons of Snakes

Space Soldiers’ın diskalifiyesinin avantajıyla finale kalan iki takım, 5 Kasım 2017 tarihinde Volkswagen Arena’da Türkiye Şampiyonu olmak için karşılaşacaklar. İki takıma da başarılar diliyoruz, iyi olan kazansın!

Özet geç editör!

  • Space Soldiers, Avrupa Minor Şampiyonası’nda oynayacağı maç yüzünden Türkiye şampiyonasındaki galipler finaline katılamadı.
  • Bu sebeple, Dark Passage hükmen 2-0 galip oldu, ayrıca mağluplar aşamasının galibi Sons of Snakes direkt olarak finale çıktı.
  • 5 Kasım’da Volkswagen Arena’da oynanacak olan büyük final ise Sons of Snakes ile Dark Passage arasında oynanacak.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.