Ev / Listeler / CS:GO’daki Klasik Oyuncu Tiplemeleri
Poster gg

CS:GO’daki Klasik Oyuncu Tiplemeleri

Merhaba OyunGG ailesi. Bugünkü listemizde; büyük ihtimalle sizin de karşılaştığınız veya içlerinden biri olduğunuz, CS:GO oyunundaki oyuncu tiplemelerini bir araya topladık. İyi okumalar 🙂

1-Kendini DJ zanneden tip

Bu tiplememiz, maç ortasında kalitesiz mikrofonuyla son ses müzik açıp bize dinletir. Bazılarını açtığı müzik iyi olsa da dikkatimizi bozdukları aşikar. Yapmayın, yaptırtmayın.

2-Konuşmayan oyuncu

Maç boyunca tek dediği şey ”One mid” olan, orta dereceli mikrofonuyla etliye sütlüye karışmayan oyununu oynayan, takımın büyüğüdür. Pek yaygın olmasa da illa ki takımınıza gelmiştir. Genelde büyük yaşlı insanlar olur. Genelde kötü oynuyor diyemesek de, kendilerinde oyun taşıyacak bir kabiliyet de yoktur. Başımızın tacıdır.

3-Ateşle yaklaşırsak patlayacak olan oyuncu

Pek konuşmayan, konuşunca susmayan, konuşturulmaması gereken oyuncudur. En küçük hatanıza bütün oyunu başınıza yıkar, en küçük hatasını düzgünce uyardığınızda ise binbir türlü bahane uydurur. Tuzlu ve tehlikelidir.

4-Çok konuşan oyuncu

MojoOnPC

Genelde sosyal olan ve oyunu doya doya oynayan bu mutlu arkadaşımız, çok kötü bir şey yapmasa da biraz fazla konuşarak oyunun ciddiyetini bozar. Bazen kendini IGL sanıp takımı falan yönetmeye çalışır. Bunların iyi olanları da vardır kötü olanları da. Sahip çıkalım.

5-Ninja yapmaya çalışan sayko

Takımının başka kazanma yolu olmadığını görüp oyunu dalgaya alan, veya iyiyse yaptığı ninja defuse ile maçı kazandırabilecek bir oyuncudur. İyisi de vardır kötüsü de. Sahip çıkılabilir.

6-AK-47’ci sakin tip

Bu tipimiz genelde infosunu verir ve rifler rolünde oynar. Tatava yapmaz, oyununu oynar ve genelde takımında 2.sırada olur. Herkes tarafından sevilir. Başımızın tacıdır. 

7-Masum Rus

Çoğu Rusun aksine, az buçuk bildiği İngilizcesiyle konuşarak oyununu oynamaya çalışır. Pek iyi oynayamasa da oyununuzu mahvetmez ve örnek oyuncu olarak oyundan zevk aldırır. Sahip çıkalım!

8-Samimi çocuk

Takımınıza ince sesiyle neşe (!) katan, oyunculuğu ve davranışları açısından pek fena olmayan bir arkadaşımız olur kendisi genelde. Şirin ve canayakındır, sahip çıkalım çocuğa. Tabi bazıları öyle olmayabiliyor, onları hesaba katmadık.

 

Bir listemizin daha sonuna geldik.

Herkese iyi oyunlar!

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.