Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / CS:GO PGL Major Kraków’da Sürpriz Şampiyon : Gambit!
Poster gg

CS:GO PGL Major Kraków’da Sürpriz Şampiyon : Gambit!

Az önce sonuçlanan son CS:GO major turnuvası PGL Major Kraków’un galibi, şaşırtıcı bir şekilde Gambit oldu. Yazımızda ise bu turnuvayı detaylıca inceledik, iyi okumalar.

 

Grup Aşaması

Turnuvada öncelikle grup aşaması oynandı. Gruptaki 16 takımdan son 8 sırada olan takımlar elendi, ve sonrasında ise playofflar oynandı. Grup aşamasında düşen ve playoff aşamasına kalan takımları aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz.

Turnuvanın grup aşamasının sonuçları

Hafif bir analiz yapacak olursak, Gambit takımı eskiden beri sürprizler yapsa da bu sürpriz herkesi gerçekten şaşırttı. Na’Vi’nin ise grup aşamasında elenmesi, hayranlarını bir hayli üzdü. Immortals takımı ile grup aşamasından kıl payı elenmemesine rağmen finale kadar boy gösterdi.

Playofflar

İkinci aşama olarak takımlar playoff sahnesinde boy gösterdi. Playoff aşamasının şaşırtıcı sonuçları aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Şampiyon takım, finale kadar kendilerine göre zorlu takımlarla karşılaşsa da pes etmeyerek finale ulaştı. Immortals da tıpkı onlar gibi beklenmeyen bir takım olarak turnuvaya damgasını vurdu. SK ise son ESL şampiyonu sıfatıyla çıktığı maçta Astralis’e 2-0 kaybederek bizi şaşırttı. Dilerseniz şaşırtıcı final maçımızı inceleyelim.

Sürpriz Final : Immortals vs Gambit

İki takımın da bu aşamaya kadar gelmesi beklenmiyordu fakat onlar turnuvaya damgasını vurarak finali oynadılar. Best of Three (BO3) prensibiyle oynanan final maçlarının ilki Cobblestone haritasında oynandı. Bu maçın kazananı 4-16‘lık net bir skorla Immortals oldu. İkinci maç ise Train haritasında oynandı. Bu maçın galibi ise 16-11 ile Gambit oldu. Dananın kuyruğunun koptuğu 3. maç ise Inferno’da oynandı ve kazananı ise 16-10‘luk bir skorla Gambit oldu. Gambit, seriyi 2-1 kazanarak şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı. Finale kadar tırnaklarıyla kazıyarak çıkan bu takımların ikisini de tebrik ediyoruz.

Ödül Havuzu

Bütün turnuvanın ayrıntıları, galerileri için resmi kaynak olarak kullandığımız HLTV‘ye göz atabilirsiniz.

Steam grubumuza ve 1.yılımıza özel dev çekilişimize katılmayı unutmayın! Hepinize iyi oyunlar. 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.