Ev / Haberler / Doom Eternal İçin Yaş Sınırı Ve Fiyat Belli Oldu!

Doom Eternal İçin Yaş Sınırı Ve Fiyat Belli Oldu!

22 Kasım 2019’da piyasaya çıkacak ve başta serinin hayranları olmak üzere oyuncuları sevindirecek olan Doom Eternal nihayet yaş derecelendirmesini aldı. Detaylar haberimizde.

Bildiğiniz gibi 1992 tarihinde Mortal Kombat ilk çıktığı zaman içerdiği kan ve vahşetten dolayı aileler tarafından büyük bir tepki toplamıştı. Haliyle artık oyunlar çıkmadan önce belirli bir yaş sınırı konulacaktı. 1992’den 2019’a kadar süren bu gelenek hâlâ devam ediyor tabi. Doom Eternal da bu oyunlar arasında.

Doom serisi de bildiğiniz gibi en az Mortal Kombat serisi kadar kan ve vahşetiyle ön plana çıkıyor. Oyun ESRB tarafından “Mature” yani “Yetişkin” seviyesi olarak karar verdi. Doom’dan da beklenen bu zaten.

Doom Eternal az önce de belirttiğimiz gibi 22 Kasım 2019’da Pc, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve Google Stadia için çıkışını yapacak. PC için 349 TL (Deluxe Edition 449 TL) , Playstation 4 için 469 TL (Deluxe Edition 569 TL) , Xbox One için 470 TL (Deluxe Edition 570 TL) , Nintendo Switch için ise 60 Dolar şeklinde olacak.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir