Ev / Haberler / Dota 2 Yeni Güncellemesi İle Smurf Hesapları Hedef Aldı!
Dota 2

Dota 2 Yeni Güncellemesi İle Smurf Hesapları Hedef Aldı!

Bu ayın başlarında Valve’ın, Dota 2 yeni dereceli sezon için duyurusunu yaptığı maç eşleştirmeleri değişiklikleri tek tek oyunda etkilerini göstermeye başladı. Bu değişikliklerin içinde ilk hedef alınan şey ise smurf hesaplar.

Yapılan duyuruda Valve, “Son zamanlarda smurf hesaplarda belli bir artışın olduğunun farkındayız ve bunu çözmek önceliğimiz.” açıklamasını yaptı. Dereceli maçlar için hesap onaylama ve diğer kısıtlamalar da eklenirken geliştirici açıklamasıyla smurf konusundaki çözümünü de sunuyor.

Smurflara olan yaklaşımımız, beklenilenden daha yüksek performans gösterenlerin rütbelerini daha hızlı düzeltme şeklinde.

Dota 2

Valve‘ın Dota 2 üzerindeki smurf hesapları düzeltme yönündeki çözümü ise basit bir plan üzerinden işliyor. ‘Beklenilenden fazla performans gösteren’ bir oyuncu tespit edildiği anda kazandıkları puanın yüzdesini arttıran bir boost alacaklar, ki bu da daha hızlı rütbe kazanmalarını sağlayıp acemi oyuncularla eşleşmelerini önleyecek.

Bu güncellemenin yavaş yavaş işleme geçeceği planlanmış olsa da, Valve dün paylaştığı bir açıklama ile bu çözümü oyuna geçirmeye hazır olduklarını bildirdi. Verilen ‘boost’ miktarı bu planın yeterli sonuçlar verip vermemesine göre değişebilecek olsa da çözümün başarısını zaman gösterecek.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir