Ev / Haberler / Dota 2’ye Prime Matchmaking Geliyor!
Poster gg

Dota 2’ye Prime Matchmaking Geliyor!

Valve, Dota 2’ye getirdiği yeni güncellemede oyuncuların telefon numaralarını eklemeden dereceli oyun oynayamayacağını duyurdu.

Bu güncellemenin, oyuncuların birden fazla hesap açarak kendi seviyelerinden düşük oyuncularla oynamasını (smurfing) engellemek için mantıklı bir hareket olduğunu düşünüyorum. Güncellemenin gelmesiyle başlayan iki haftalık bir serbest süre zarfında, oyuncular telefon numaralarını ekleyebilecekler ve eklemeyenler de bu sürede oynayabilecek. 4 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ise telefon numarasıyla ilişkilendirilmemiş bir hesap, Dota 2’de dereceli oyun oynayamayacak.

Valve, buna benzer bir sistemi daha önce CS:GO’ya getirdi ve telefon numarası olmayan oyuncuların kendi aralarında, olanların ise “Prime” adında kendi aralarında oynamasını sağlayarak prime oyunlara smurf gelme oranını azalttı. Dota oyuncusu olmasam da bu sistemin Dota 2’ye de yarayacağını düşünüyorum. Ayrıca Dota 2 oyuncularının Reddit’te prime sistemini istedikleri çokça başlık vardı. Valve’un, oyuncularının fikrini dikkate alarak güzel bir güncelleme yaptığını düşünüyorum.

Ha bu arada, açıklanan çekilişimizin sonuçlarına buradan göz atabilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar, kendinize iyi bakın 🙂

Kaynak

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.