Ev / Listeler / E-Spor Oyuncusu Olmak İçin Gereken 5 Şey
Valorant names

E-Spor Oyuncusu Olmak İçin Gereken 5 Şey

E-Spor Oyuncusu Olmak İçin Gereken 5 Şey

Birçoğumuz oyunları eğlenmek için oynuyoruz, fakat bunu meslek olarak yapan insanlara hiç mi imrendiğimiz olmuyor? Şahsen başarılı bir oyuncu olmama rağmen, dönüp bir baktığımda, olsa fena olmazdı diyorum açıkçası. Türkiye’de e-spor her geçen gün gelişse bile yapılan destekler çok sınırlı kalıyor… Umarız aranızdan bu işe gönlünü verenleri bir gün daha iyi yerlerde görebiliriz, tabi görebilmemiz için gereken şeylerin listesini yapmadan da olmazdı.

1. Düzenli çalışma temposu ve antrenmanlar

Oyun oynamak çok hoş değil mi? Peki bunu her gün düzenli bir çalışma temposu haline getirmek sıkmaz mı? Sıkmaz diyorsanız çalışmaya başlamak için tam zamanı.

2. Çevre önemli unsurlardan bir diğeri

Bu işle yakından uğraştığını bildiğiniz insanlarla aranızı sıcak tutmalısınız, onları takip etmelisiniz, dostlarınız olmalılar ki sizi başka yerlerde önersinler ve e-spor Dünyasında adınız en azından duyulmuş olsun.

3. Ekipmanlar ve Donanım

Evet oyunları oynamak için 10 TL’ye aldığınız fare, 20 TL’ye aldığınız kulaklık ve 7 yıldır kullandığınız fiyat performans bilgisayarınız da iş görüyordur muhtemelen, fakat biz oynamaktan daha fazlasından bahsediyoruz. Ortaya bir şeyler koymadan yükselmeyi beklemek çok mantıklı sayılmaz.

4. Kendini adapte edebilmek ve geliştirebilmek

E-spor platformunda bulunan bütün oyunlar kendini değiştirir ve geliştirir, CS GO’da yapılan spray değişimleri, LOL’de ki meta değişimleri bunun en büyük örnekleri diyebiliriz. Sizin bunlara adapte olup, kendinizi sürekli fakrlı şekilde geliştirmeniz lazım, ‘Kötü olmuş ya’ deyip, sıyrılma şansınız pek kalmıyor yani e-spor oyuncusu olunca.

5. Yabancı Dil

Türkiye’de her gün yeni takımlar kuruluyor, bunlardan birinde bulunabilmek zor değil, kendiniz bile başarılı bir takım bile kurabilirsiniz. Fakat Dünya takımlarında oynamak için iletişim önemli ve yabancı diliniz olması önemli. Hemde biz bir medya unsuru olarak dahi en yeni haberleri size ancak 1-2 gün içerisinde ulaştırabiliyorsak sizin sektörü daha sıkı takip etmeniz gerekmez mi? Öğrenmeye bir yerden başlayın.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir Yorum

  1. abi kaç yaş üzeri alınıyo e-sporcu ben 11 im kaç sene beklicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.