Ev / Blog / E-Spor ve Türkiye
Poster gg

E-Spor ve Türkiye

E-Spor ve Türkiye

CS GO Takımımız Dünya Şampiyonu oldu, belki bu bir daha yaşanmaz, belki diğer oyunlarda da başarı yakalarız, yazımızın asıl konusu bu değil. Genel olarak E-Spor’un Türkiye için ne anlam ettiğine, ne kadar önemli olduğuna değineceğiz. Sonuç olarak Futbol’da İzlandaya 2-0 yenilirken, bu kulvarda en iyi olarak bilinen takımları rahatlıkla yendik, peki yapılan yatırımlar?

Yatırımlar Ne Boyutta?

Ortada doğru düzgün bir yatırım var demek dahi pek doğru olmaz aslında, oyun sektörünün destekleri ve oyuncuların kendi azimleri olmasa turnuvalarda dahi yer alamayız. Türkiye bu tip konularda çok büyük bir hataya düşüyor. Spor turnuvalarının asıl amacı ülkelerin temsil edilmesidir, bunun sadece futbol ile olması şart mı yani? Şundan 2 yıl öncesine kadar Basketbol dahi doğru düzgün bir destek görmüyordu, fakat destek gösterildiğinde orada da güzel başarılar elde edebildiğimiz görüldü. E-Spor Dünyanın her yanında gelişmekte olan bir dal, turnuvalara onlarca katılım oluyor, izleyici kitlesi gayet geniş ve gerçekten yetenek isteyen bir iş, umarım yatırımlarda buna göre şekillenir.

Gerçi çok umutlu bir vaka olduğumuzu söyleyemem, kendi çabalarımızla bir şeyler başarmaya devam etmek zorundayız, çünkü oynadığımız oyunların dahi uygunsuz olduğu düşünülüyor ülkemizde. Lisans vermek dışında pek bir şey sağlamıyor devletimiz maalesef.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.